Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2012, 09:25

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Wyciekła wersja Starter Edition gry Diablo III

Wczoraj w wyniku błędu wszyscy posiadacze kont Battle.net mogli wypróbować tzw. wersję Starter Edition gry Diablo III. Po kilku godzinach firma Blizzard Entertainment wyłączyła serwery i ponownie zablokowała dostęp nieuprawnionym użytkownikom.

Firma Blizzard Entertainment wyłączyła wczoraj na kilka godzin wszystkie serwery obsługujące zamknięte beta-testy gry Diablo III. Powodem podjęcia takiej decyzji był błąd pozwalający na uzyskanie dostępu do tej długo oczekiwanej produkcji wszystkim posiadaczom konta Battle.net. Darmowa wersja nosiła miano Starter Edition.

Wyciekła wersja Starter Edition gry Diablo III - ilustracja #1
Zrzut ekranu wykonany przez użytkownika po uruchomieniu wersji Starter Edition gry Diablo III

Pierwsze doniesienia na temat zniesienia blokady dostępu do gry Diablo III pojawiły się na oficjalnym forum firmy Blizzard. Gracze, którzy nigdy nie otrzymali zaproszenia, ani nie składali zamówień przedpremierowych, mogli pobrać klienta i sprawdzić jak najnowsza produkcja amerykańskiego studia prezentuje się w akcji. Według relacji, po uruchomieniu gry pokazywały się od czasu do czasu komunikaty zachęcające do zakupu pełnej wersji, a w menu widniał przycisk Upgrade.

Dostępna dla wszystkich wersja nosiła miano Starter Edition, co nie powinno nikogo dziwić, gdyż podobnie nazywają się darmowe edycje gier World of Warcraft oraz StarCraft II: Wings of Liberty, stanowiące bardziej rozbudowane dema. W przypadku Diablo III gracze mogli wypróbować prawie całą zawartość przeznaczoną dla uczestników zamkniętych beta-testów. Zablokowano w niej możliwość handlu za pośrednictwem domu aukcyjnego.

Wieści na temat udostępnienia klienta wszystkim posiadaczom kont Battle.net szybko dotarły do firmy Blizzard, która niezwłocznie wyłączyła serwery. Na oficjalnym forum pojawił się komunikat informujący na bieżąco o postępach w usuwaniu „problemu związanego z dostępem do bety.” Po kilku godzinach wszystko wróciło do normy.

Gra Diablo III zadebiutuje 15 maja na pecetach, a jej beta-testy zakończą się 1 maja. Już teraz możecie ją zamawiać m.in. w Sklepie GRY-OnLine, gdzie cena została ustalona na poziomie 179,90 złotych. Więcej informacji na temat najnowszej produkcji studia Blizzard dowiecie się m.in. z przygotowanego przez UV raportu.