Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2012, 09:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Need for Speed: Most Wanted 2 w ofercie jednego ze sklepów internetowych

Sklep internetowy BT Games po raz kolejny został bohaterem plotek i spekulacji. W jego ofercie pojawiła się ostatnio gra wyścigowa Need for Speed: Most Wanted 2. Problem polega na tym, że firma Electronic Arts do tej pory nie zapowiedziała takiego tytułu.

Wczoraj w ofercie południowoafrykańskiego sklepu BT Games dość nieoczekiwanie pojawiła się gra Need for Speed: Most Wanted 2. Może to sugerować, że niedługo doczekamy się oficjalnej zapowiedzi bezpośredniej kontynuacji udanej produkcji wyścigowej z 2005 roku.

Na zdjęciu możecie zobaczyć kartę produktu Need for Speed: Most Wanted 2 z wydawcą w postaci firmy Electronic Arts. Zabrakło jedynie większej liczby szczegółów. Nie ma więc opisu gry, nie podano też platform docelowych, czy sugerowanej ceny. Brakuje również informacji o deweloperze, który miałby stworzyć tę odsłonę. Nie od dziś wiadomo, że EA lubi przebierać w zespołach zajmujących się marką.

Obecnie po wejściu na stronę internetową sklepu znajdujemy jedynie opis „najnowsze wydawnictwo z serii Need for Speed” i firmę 2K Games w polu wydawcy. Co ciekawe, wczoraj niemal identyczne zamieszanie na łamach witryny BT Games wywołała oferta niezapowiedzianej oficjalnie gry Dead Space 3. Wtedy również wydawcę zmieniono z Electronic Arts na 2K Games, a tytuł Dead Space 3 został zmodyfikowany na opis „najnowsze wydawnictwo z serii Dead Space”.

Na razie firma Electronic Arts nie komentuje wiadomości w sprawie obu produkcji. Trudno jednak przypuszczać, by ich pojawienie się na stronie BT Games było przypadkowe. Tym bardziej, że sklep niegdyś przedwcześnie ujawnił pakiet The Jak and Daxter Trilogy i obecność trybu multiplayer w grze Mass Effect 3.

Need for Speed: Most Wanted 2 w ofercie jednego ze sklepów internetowych - ilustracja #2Need for Speed: Most Wanted to jedna z wielu odsłon popularnej serii wyścigowej Need for Speed. Produkcja została stworzona przez studio EA Canada i ukazała się w listopadzie 2005 roku na wielu platformach sprzętowych, będąc również jednym z licznych tytułów startowych na debiutującą wtedy konsolę Xbox 360. Rozgrywka stanowiła pewien ukłon w stronę starszych części cyklu, w których oprócz rywalizowania z innymi kierowcami uciekaliśmy także przed policją. Tytuł oferował otwarte miasto do eksploracji oraz tryb multiplayer. Niewykluczone, że większość z tych funkcji znajdzie się w ewentualnej kontynuacji.