Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2012, 12:03

autor: Szymon "Hed" Liebert

Kolejna wzmianka o Dead Space 3 – jeden ze sklepów zbiera zamówienia przedpremierowe

Jeden z południowoafrykańskich sklepów rozpoczął zbieranie zamówień na grę Dead Space 3. To kolejna wzmianka na temat produkcji w ostatnich dniach. Czyżby zbliżała się oficjalna zapowiedź trzeciej części serii studia Visceral Games?

Kolejna wzmianka o Dead Space 3 – jeden ze sklepów zbiera zamówienia przedpremierowe - ilustracja #1

Południowoafrykański sklep z grami BT Games rozpoczął zbieranie zamówień przedpremierowych na Dead Space 3. Jest to o tyle zabawne, że firma Electronic Arts nie zapowiedziała jeszcze oficjalnie trzeciej odsłony serii. Plotki na jej temat nasiliły się w ostatnich dniach, więc jest możliwe, że wkrótce poznamy szczegóły dalszych losów Isaaca Clarke’a.

Wpis dotyczący niezapowiedzianej gry został już zmieniony na „najnowsze wydawnictwo z serii Dead Space”, ale jeszcze kilka godzin temu widniała w nim nazwa Dead Space 3. W aktualizacji, która prawdopodobnie miała na celu usunięcie wycieku, obsługa sklepu wpisała też błędnego wydawcę: 2K Games (zamiast Electronic Arts). Nie ma jednak wątpliwości, że coś jest na rzeczy.

Kolejna wzmianka o Dead Space 3 – jeden ze sklepów zbiera zamówienia przedpremierowe - ilustracja #2

Sklep BT Games nie pierwszy raz opublikował informacje o niezapowiedzianej grze. Wcześniej witryna ujawniła istnienie trybu multiplayer w Mass Effect 3 i plany odnośnie wydania odświeżonych wersji kilku części serii Jak & Daxter. Można powiedzieć, że ten południowoafrykański dostawca wyspecjalizował się wręcz w mniejszych lub większych wyciekach (świadomie lub nie).

Istnienie Dead Space 3 jest bardzo prawdopodobne, bo firma Electronic Arts nie ukrywała, że chce stworzyć trzecią odsłonę serii. Studio Visceral Games poszukiwało też producentów, którzy pomogliby przy dalszym rozwoju marki. Według ubiegłorocznych plotek, w samej grze wybierzemy się na lodową planetę i będziemy borykać się z rozdwojoną osobowością głównego bohatera.

  1. Dead Space w sklepie BT Games