Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2011, 13:09

autor: Kamil "Wiz" Jędrasiak

Visceral Games poszukuje pracowników do produkcji nowej gry z serii Dead Space

Studio Visceral Games - producent serii Dead Space - poszukuje osób do pracy przy nowej grze należącej do wspomnianej marki. Niewykluczone, że chodzi o trzecią część gry.

Dobra wiadomość dla fanów serii Dead Space. Wszystko wskazuje na to, że prace nad trzecią częścią gry idą pełną parą. Potwierdza to choćby ogłoszenie opublikowane przez należące do Electronic Arts studio Visceral Games – dotychczasowego producenta gry. Deweloper poszukuje osób do pracy przy nowej produkcji związanej ze wspomnianą marką.

Visceral Games poszukuje pracowników do produkcji nowej gry z serii Dead Space - ilustracja #1

O planach wydania Dead Space 3 wiedzieliśmy już wcześniej. Jednak od czasu zdawkowej wzmianki na jednej z konferencji słuch o tej produkcji zaginął. Aż do dziś. Na portalu gamasutra.com pojawiło się bowiem ogłoszenie, z którego wynika, że firma Visceral Games – wewnętrzne studio EA – poszukuje pracowników, którzy mieliby wspomóc ekipę pracującą nad nową grą związaną z marką Dead Space. Oferta dotyczy trzech wolnych stanowisk: Senior Development Director, Audio Director oraz Senior VFX Artist. Pracodawca zachęca potencjalnych kandydatów możliwością współtworzenia „fascynującej i oryginalnej marki”.

Stuprocentowej pewności, że chodzi akurat o trzecią część popularnego horroru oczywiście nie ma. Jednak biorąc pod uwagę czas, który minął od premiery Dead Space 2 oraz patrząc na tempo, w jakim EA lubi wydawać kontynuacje dochodowych gier, można przypuszczać, że raczej właśnie tym jest tajemniczy produkt.

O samej grze w dalszym ciągu nie wiadomo nic. Nie została jeszcze nawet oficjalnie zapowiedziana. Z pewnością jest to jednak tylko kwestia czasu.