Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2011, 13:31

Limbo ma datę premiery na PC i PlayStation 3

Limbo zadebiutuje na pecetach i PlayStation 3 w najbliższych tygodniach. Data premiery gry na tych platformach została ujawniona przez studio Playdead, które dodatkowo szykuje ścieżkę dźwiękową na iTunes i wypuściło nowy zwiastun.

Studio Playdead ujawniło datę premiery świetnej platformówki Limbo na PlayStation 3 i komputerach. Produkcja dostępna do tej pory tylko na Xboksie 360 trafi na pozostałe platformy w najbliższych tygodniach. Posiadacze konsoli Sony znajdą ją na łamach PlayStation Store w drugiej połowie lipca, a pecetowcy w sklepie Steam na początku sierpnia.

W Limbo na PlayStation 3 jako pierwsi zagrają Amerykanie, którzy dostaną grę już 19 lipca w cotygodniowej aktualizacji PlayStation Store. Graczom z Europy i Polski przyjdzie poczekać o jeden dzień dłużej. Największą cierpliwością muszą wykazać się posiadacze komputerów, bo dzieło studia Playdead trafi na Steama dopiero 2 sierpnia.

Producent ogłosił także, że niedługo będziemy mieli okazję posłuchać ścieżki dźwiękowej z gry. Mroczna ambientowa muzyka z Limbo, która skutecznie buduje klimat zagrożenia, zostanie wydana na iTunes w poniedziałek. Cena albumu jest nieznana. Ponadto, Playdead wypuścił nowy zwiastun swojej wysoko ocenianej i nagradzanej platformówki.

Gra Limbo była perełką działu Xbox LIVE Arcade (Gry zręcznościowe) na konsoli Xbox 360 przez rok. Produkcja opowiada o losach chłopca, który trafia do niebezpiecznego lasu i musi zmierzyć się z coraz dziwaczniejszymi przeciwieństwami losu. Playdead zaskoczył niejednego gracza mrocznym klimatem, świetną rozgrywką i estetyką oraz aurą tajemniczości.

  1. Recenzja
  2. Zwiastuny