Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dungeons: The Dark Lord (PC)

Dungeons: Władca Ciemności PC

Dungeons: The Dark Lord

Strategia czasu rzeczywistego w realiach fantasy, będąca kontynuacją tytułu Dungeons. W grze wcielamy się w lorda podziemi, który zarządza, rozwija i broni swoich lochów. Gra klimatem nawiązuje do produkcji Dungeon Keeper.

Strategiczne | fantasy | RTS | tower defense

PC Windows
Okładka Dungeons: The Dark Lord (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23września2011

30września2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeons: The Dark Lord to kontynuacja gry strategicznej Dungeons, w której gracze wcielają się w lordów podziemi i walczą z przeciwnikami. Produkcja została stworzona przez RealmForge Studios i od strony stylistycznej nawiązuje do klasycznej serii Dungeon Keeper, chociaż stawia na nieco inną rozgrywkę.

W drugiej odsłonie serii wracamy do tytułowych podziemi, aby jeszcze raz wcielić się w lordów ciemności, którzy walczą o władzę. Produkcja zawiera zupełnie nową kampanię fabularną dla pojedynczego gracza i wiele innych atrakcji. Podczas kolejnych zadań wykonujemy typowe zadania mrocznego władcy – łapiemy i torturujemy bohaterów, rozwijamy własne umiejętności oraz przemierzamy lochy w poszukiwaniu skarbów.

Druga odsłona Dungeons w dalszym ciągu jest mroczną, ale jednocześnie niezwykle kolorową i humorystyczną produkcją. W grze pojawia się kilka nowych akcentów graficznych, w tym chociażby inne typy podziemi (np. jaskinia lodowa). Nie brakuje też nieznanych wcześniej przeciwników, umiejętności i innych atrakcji. W kampanii solowej możemy usłyszeć pełny dubbing aktorski.

Główną atrakcją Dungeons: The Dark Lord jest rozgrywka multiplayer. Twórcy przygotowali trzy tryby zabawy dla czterech graczy: Deathmatch, King of the Hill oraz Survival. Co ciekawe, uczestnicy walk sieciowych mogą pokierować kilkoma dobrze znanymi bossami: Minosem, Władcą Podziemi, Królem Zombie, Kalypso i innymi. Na potrzeby trybu wieloosobowego przygotowano też specjalne zestawy umiejętności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.1 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,99 PLN

Gry podobne do Dungeons: Władca Ciemności

Klasyfikacja PEGI Dungeons: Władca Ciemności

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Dungeons: Władca Ciemności

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Wieści ze świata (Minecraft, King's Bounty: Legions, World of Warcraft) 4/08/11

wiadomość4 sierpnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o konwencie MineCon dla fanów Minecrafta, strzelance Sine Mora, becie King’s Bounty: Legions, kontrowersyjnych zapisach w regulaminie Origin, a także hojności fanów Blizzarda. Zapraszamy do lektury.