Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dungeons: The Dark Lord (PC)
OkładkaDungeons: The Dark Lord (PC)

Dungeons: Władca Ciemności PC

Dungeons: The Dark Lord

Strategia czasu rzeczywistego w realiach fantasy, będąca kontynuacją tytułu Dungeons. W grze wcielamy się w lorda podziemi, który zarządza, rozwija i broni swoich lochów. Gra klimatem nawiązuje do produkcji Dungeon Keeper.

Strategiczne | fantasy | RTS | tower defense

Dungeons: Władca Ciemności Premiera PC

23września2011

pudełko PL

30września2011

producent: Realmforge Studios wydawca: Kalypso Media wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dungeons: Władca Ciemności

Diablo III

Dungeon Keeper 2

Of Orcs and Men

Dungeons: The Dark Lord to kontynuacja gry strategicznej Dungeons, w której gracze wcielają się w lordów podziemi i walczą z przeciwnikami. Produkcja została stworzona przez RealmForge Studios i od strony stylistycznej nawiązuje do klasycznej serii Dungeon Keeper, chociaż stawia na nieco inną rozgrywkę.

W drugiej odsłonie serii wracamy do tytułowych podziemi, aby jeszcze raz wcielić się w lordów ciemności, którzy walczą o władzę. Produkcja zawiera zupełnie nową kampanię fabularną dla pojedynczego gracza i wiele innych atrakcji. Podczas kolejnych zadań wykonujemy typowe zadania mrocznego władcy – łapiemy i torturujemy bohaterów, rozwijamy własne umiejętności oraz przemierzamy lochy w poszukiwaniu skarbów.

Druga odsłona Dungeons w dalszym ciągu jest mroczną, ale jednocześnie niezwykle kolorową i humorystyczną produkcją. W grze pojawia się kilka nowych akcentów graficznych, w tym chociażby inne typy podziemi (np. jaskinia lodowa). Nie brakuje też nieznanych wcześniej przeciwników, umiejętności i innych atrakcji. W kampanii solowej możemy usłyszeć pełny dubbing aktorski.

Główną atrakcją Dungeons: The Dark Lord jest rozgrywka multiplayer. Twórcy przygotowali trzy tryby zabawy dla czterech graczy: Deathmatch, King of the Hill oraz Survival. Co ciekawe, uczestnicy walk sieciowych mogą pokierować kilkoma dobrze znanymi bossami: Minosem, Władcą Podziemi, Królem Zombie, Kalypso i innymi. Na potrzeby trybu wieloosobowego przygotowano też specjalne zestawy umiejętności.

Ostatnia modyfikacja 30 września 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.1 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Dungeons: Władca Ciemności cena w dniu premiery: 59,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Dungeons: Władca Ciemności

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Dungeons: Władca Ciemności Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe