Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 kwietnia 2012, 13:12

Adam Kiciński z CD Projekt RED otrzymał Nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

Prezes zarządu CD Projekt RED S.A. został laureatem nagrody im. Jana Wejcherta za „wizję i innowacyjność”. Kiciński nie krył zaskoczenia i potraktował nagrodę jako wyróżnienie dla całej firmy.

Adam Kiciński z CD Projekt RED otrzymał Nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta - ilustracja #1

Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt RED S.A., otrzymał nagrodę im. Jana Wejcherta w kategorii Wizja i innowacja. Gala wręczenia Nagród Polskiej Rady Biznesu odbyła się wczoraj i była transmitowana w Internecie. Kiciński przyznał, że jest zaskoczony tą decyzją i potraktował ją jako wyróżnienie dla całej firmy. Przedstawiciel CD Projekt RED dodał, że w tej branży trzeba być innowacyjnym, bo biznes gier zmienia się wyjątkowo dynamicznie.

Niewątpliwie Kiciński pokonał konkurentów dzięki sukcesowi gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, która stała się jedną z najbardziej znanych polskich produkcji na świecie. Konsolowa edycja tytułu zadebiutowała dwa dni temu i cieszy się dużym zainteresowaniem. Sam CD Projekt jest znany w branży gier także ze swoich wypowiedzi na temat zabezpieczeń DRM oraz platformy GOG (Good Old Games), na której od niedawna można kupić także zupełnie nowe produkcje.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta jest przyznawana po raz pierwszy i ma docenić pracę osób, które wyróżniły się na polskiej scenie biznesowej i społecznej. Podczas gali przyznano statuetki w kategoriach Sukces, Działalność społeczna oraz Wizja i innowacja. Pozostałymi laureatami byli Wojciech Inglot (Inglot Cosmetics) oraz ks. Jacek Stryczek (organizator akcji Szlachetna Paczka). Każdy ze zwycięzców otrzymał 100 tysięcy złotych.

  1. Oficjalna strona Polskiej Rady Biznesu