Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2016, 11:40

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 lutego 2016 r.)

Miniony tydzień okazał się bardzo ciekawy dla polskiego rynku gier. Do sprzedaży trafiło kilka produkcji rodzimych zespołów, tanie serie wydawnicze firmy Cenega zostały solidnie wzmocnione, ponadto poznaliśmy daty premier garści tytułów.

Byli pracownicy studia 11 bit pracują nad RTS-em Crush Your Enemies.. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 lutego 2016 r.) - wiadomość - 2016-02-08
Byli pracownicy studia 11 bit pracują nad RTS-em Crush Your Enemies..

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Planar Conquest nową wersją Worlds of Magic

Polskie studio Wastelands Interactive zapowiedziało grę Planar Conquest, czyli nową wersję wydanej w zeszłym roku turowej strategii fantasy Worlds of Magic. W porównaniu z pierwowzorem, produkcja zaoferuje ulepszoną grafikę, bardziej zaawansowaną sztuczną inteligencję, poprawiony interfejs użytkownika, edytor map oraz tryb multiplayer.

Planar Conquest jest już dostępne na urządzenia mobilne z systemem iOS. Gra kosztuje ok. 57 złotych i pozbawiona jest mikropłatności. W drugim kwartale tego roku ukażą się wersje na PC i konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Warto wspomnieć, że osoby, które kupiły Worlds of Magic otrzymają nową grę za darmo.

SUPERHOT zadebiutuje 25 lutego na PC

Poznaliśmy wreszcie datę premiery gry SUPERHOT, czyli innowacyjnej strzelanki powstającej w Łodzi. Pecetowa wersja zadebiutuje 25 lutego, a wydanie na konsolę Xbox One trafi do sprzedaży kilka tygodni później.

Z okazji ujawnienia daty premiery autorzy opublikowali również nowy zwiastun.

Kholat - polska przygodówka ukaże się w marcu na PlayStation 4

Firma IMGN.PRO, czyli deweloper i wydawca gry Kholat, ogłosił, że produkcja ukaże się 8 marca na konsoli PlayStation 4. Niestety nie podano więcej konkretów. Wypuszczono za to zwiastun pokazujący fragmenty rozgrywki z konwersji.

Przypomnijmy, że Kholat zadebiutował na pecetach w czerwcu zeszłego roku.

Tanie serie

Pomarańczowa Kolekcja Klasyki

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 lutego 2016 r.) - ilustracja #4

Firma Cenega poinformowała, że tania seria Pomarańczowa Kolekcja Klasyki wzbogaci się 19 lutego o pięć nowych tytułów w postaci:

 1. XCOM Enemy Unknown Wydanie kompletne,
 2. Warhammer 40 000: Dawn of War II – Edycja Straży Honorowej,
 3. Company of Heroes Wydanie kompletne,
 4. Company of Heroes 2,
 5. Borderlands 2 Game of the Year Edition.

Gry sprzedawane będą w cenie 32,99 zł.

Premium Games

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 lutego 2016 r.) - ilustracja #5

19 lutego wzmocnieniu ulegnie także Premium Games, czyli inna tania seria Cenegi, do której dołączą dwa nowe tytuły:

 1. Sid Meier’s Civilization V: Wydanie kompletne,
 2. Warhammer 40 000: Dawn of War II – Wydanie kompletne.

Tydzień później, 26 lutego, do oferty dodana zostanie gra:

 1. Company of Heroes 2 Edycja Platynowa.

Natomiast jakiś czas potem seria wzbogaci się także o:

 1. Obcy: Izolacja.

Wszystkie gry sprzedawane będą w cenie 74,99 zł.

Pozostałe wieści

Crush Your Enemies – zapowiedziano polski retro-RTS

Jakiś czas temu studio 11 bit opuściła grupa pracowników, którzy odegrali kluczowe role przy produkcji Sleepwalker’s Journey oraz This War of Mine. Wkrótce potem założyli własny zespół, nazwany Vile Monarch. Teraz deweloperzy ujawnili swój pierwszy projekt pod nowym szyldem. Jest nim humorystyczna gra RTS Crush Your Enemies.

Produkcja zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Premiera zaplanowana została na marzec tego roku.

Premiera Hyperide

W minionym tygodniu byliśmy świadkami premier dwóch mobilnych gier opracowanych przez polskie zespoły. Pierwszą z nich było Hyperide autorstwa warszawskiego studia Kool2Play. Jest to zręcznościówka, w której musimy bezpiecznie przelatywać nieuzbrojonym statkiem przez pełne asteroidów trasy.

Gra dostępną jest na systemy iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Premiera Geki Yaba Runner

Drugą polską grą, która w minionym tygodniu trafiła na rynek, była platformówka Geki Yaba Runner. Kierujemy w niej gnomem pędzącym przez pełne niebezpieczeństw dwuwymiarowe plansze. Produkcja wyszła spod rąk pracowników warszawskiego zespołu QubicGames i dostępna jest na urządzenia z systemami iOS i Androidem. Na obu platformach korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

CI Games pogodziło się z Deck13

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 lutego 2016 r.) - ilustracja #7

Wydane w 2014 roku Lords of the Fallen powstało wspólnymi siłami polskiego studia CI Games oraz niemieckiego Deck13 i okazało się sporym sukcesem kasowym. Mimo to pierwsza z tych firm rozwiązała umowę ze swoimi partnerami i wszystko wskazywało na to, że kontynuację gry opracuje ktoś inny. W minionym tygodniu poinformowano jednak, że oba podmioty podpisały ugodę kończącą spory natury prawnej między nimi.

Interesujące jest to, że w notce prasowej, ogłaszającej tę nowinę, znalazła się wzmianka o możliwości współpracy nad kolejnymi projektami. Istnieje zatem szansa, że niemiecki zespół opracuje Lords of the Fallen 2. Warto jednak wspomnieć, że Deck13 jest obecnie zajęte produkcją własnego RPG-a zatytułowanego The Surge i nie wiemy, czy deweloper ma wystarczająca moc przerobową, aby być w stanie równolegle udźwignąć drugi wysokobudżetowy projekt.

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (1-5 lutego 2016)
 2. XCOM 2 - dziś premiera znakomitej strategii od studia Firaxis Games
 3. Premiera NARUTO SHIPPUDEN: Ultimate Ninja STORM 4
 4. Gry w pudełkach - najciekawsze promocje na weekend 6-7 lutego
 5. CD Projekt RED rozpoczęło program płatnych staży