Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release CI Games Press Release 4 lutego 2016, 08:25

Ugoda pomiędzy CI Games i Deck13 Interactive

Obie strony wyrażają ubolewanie, że po wzajemnej współpracy pozwoliły na powstanie przedmiotowego sporu prawnego. Jednocześnie, zarówno Spółka jak i Deck13 są usatysfakcjonowane treścią Ugody i obie strony widzą możliwość wzajemnej współpracy nad kolejnymi projektami lub przedsięwzięciami biznesowymi w przyszłości.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Zarząd spółki CI Games S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, że w dniu dzisiejszym Spółka oraz Deck13 Interactive GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem („Deck13”) podpisały Poufną Umowę Ugody („Ugoda”), której przedmiotem jest zawarcie porozumienia w sporze istniejącym między Spółką i Deck13 wynikłego na tle wykonywania umowy o współpracy łączącej Spółkę i Deck13 („Umowa”). Przedmiotem Umowy była produkcja gry „Lords of the Fallen”, która została wykonana przez Deck13 i wydana przez Spółkę. Obie strony pracowały ciężko nad produkcją oraz wypuszczeniem na rynek gry „Lords of the Fallen”. Obie strony wyrażają ubolewanie, że po wzajemnej współpracy pozwoliły na powstanie przedmiotowego sporu prawnego. Jednocześnie, zarówno Spółka jak i Deck13 są usatysfakcjonowane treścią Ugody i obie strony widzą możliwość wzajemnej współpracy nad kolejnymi projektami lub przedsięwzięciami biznesowymi w przyszłości.

O SPÓŁCE:

CI GAMES to międzynarodowy producent i wydawca gier wideo. Firma powstała w 2002 r. jako połączenie wydawnictwa i dwóch studiów tworzących gry komputerowe. W listopadzie 2007 r. zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jako pierwsza polska spółka branży growej. Od tego czasu sprzedała swoje gry o wartości ponad pół miliarda złotych.

Firma sprzedaje swoje gry na pięciu kontynentach i w ponad 70 krajach. Najbardziej znane produkcje CI Games to tytuły z serii Sniper Ghost Warrior oraz Lords of the Fallen.