Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2016, 20:22

autor: Góral

Kholat - polska przygodówka ukaże się w marcu na PlayStation 4

Kholat, rodzima przygodówka z elementami horroru, która w połowie 2015 roku ukazała się na komputerach PC, trafi 8 marca do posiadaczy konsoli PlayStation 4.

Firma IMGN.PRO, deweloper i wydawca gry Kholat, poinformowała, że polska produkcja ukaże się 8 marca na konsoli PlayStation 4. Nie zdradzono żadnych szczegółów związanych z nową wersją tytułu, ale za to opublikowano powyższy zwiastun z fragmentami rozgrywki. Nie wiemy także w jakiej cenie projekt trafi na sprzęt firmy Sony, ale za to został on przeceniony na Steamie i do 5 lutego kupicie go za 7,74 euro, czyli około 34 zł. Nieco drożej znajdziecie go u rodzimych sprzedawców, a za około 42 zł nabędziecie już wersję pudełkową. Wszystkie wydania dostępne są w polskiej wersji językowej, a po szczegóły tradycyjnie odsyłamy do ramki obok.

Kholat wkrótce zacznie straszyć posiadaczy PlayStation 4. - Kholat - polska przygodówka ukaże się w marcu na PlayStation 4 - wiadomość - 2016-02-02
Kholat wkrótce zacznie straszyć posiadaczy PlayStation 4.
Kholat w skrócie:
  • Eksploracyjna przygodówka z elementami horroru od polskiej firmy IMGN.PRO
  • Pierwotnie ukazała się w czerwcu 2015 roku na komputerach PC
  • 8 marca trafi do posiadaczy konsoli PlayStation 4

Kholat to produkcja w stylu np. Zaginięcia Ethana Cartera. Jest to swego rodzaju prosta przygodówka eksploracyjna z elementami horroru, w której główny nacisk postawiono na opowiadaną fabułę, a nie na rozwiązywanie zagadek itd.

Deweloperzy poruszyli bardzo ciekawą i tajemniczą historię opartą na prawdziwych wydarzeniach. Wszystko obraca się bowiem wokół nieszczęśliwej wyprawy kilku rosyjskich studentów w góry Ural, którzy jakiś czas później zostali odnalezieni martwi. Choć większość z nich zmarła z wyziębienia, to ślady znajdujące się w obozie sugerują, że grupa została zmuszona do nagłej ucieczki z namiotu. Sprawa pozostała niewyjaśniona do dziś.