Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2014, 15:24

autor: Góral

PlayStation Experience 2014 – podsumowanie

Impreza PlayStation Experience obrodziła w liczne zapowiedzi związane z konsolami PlayStation, które zebraliśmy w jednej wiadomości. Znajdziecie tu informacje zarówno o nowych grach, jak i konwersjach tych już znanych.

Wczoraj w Las Vegas rozpoczęła się dwudniowa impreza PlayStation Experience. W jej ramach firma Sony, wraz ze swoimi partnerami, zapowiedziała nowe gry oraz zdradziła szczegóły dotyczące mniej i bardziej wyczekiwanych produkcji. O części z nich przeczytacie w naszym serwisie w osobnych wiadomościach (m.in. gameplay z Uncharted 4: A Thief’s End, rozgrywka ze Street Fightera V, zapowiedź Drawn to Death, ujawnienie Day of the Tentacle: Special Edition), a pozostałe doniesienia zebraliśmy w tym miejscu, uzupełniając je także o mniej ważne informacje z obozu PlayStation, które pojawiły się w ostatnich dniach.

PlayStation Experience – podsumowanie - ilustracja #1

Zapowiedzi gier

What Remains of Edith Fitch (PS4)

Studio Giant Sparrow, znane z The Unfinished Swan, zapowiedziało swój nowy projekt - What Remains of Edith Fitch na PlayStation 4. Według twórców ma to być niecodzienna produkcja składająca się z krótkich historyjek, opowiadających o przeklętej rodzinie z Waszyngtonu. W każdej z nich wcielimy się w innego członka familii, a akcja rozgrywać będzie się przez szereg lat – od 1900 roku, aż po teraźniejszość. Wszystko po to, by pomóc Edith Finch odkryć dlaczego nikt z jej rodu nie przeżył.

Co ciekawe rozgrywka będzie się zmieniać, w zależności od kierowanej postaci, a jej wspólną cechą ma być pierwszoosobowy widok oraz śmierć bohatera na końcu każdego opowiadania. Zaznaczono także, że What Remains of Edith Fitch nie będzie horrorem. Tak czy siak, zapowiada się intrygująco, ale na premierę poczekamy do 2016 roku.

Kill Strain (PS4)

Na konsoli PlayStation 4 ukaże się także strzelanka free-to-play Kill Strain od deweloperów z Sony San Diego. Niestety nie zdradzono zbyt wielu szczegółów. Z oficjalnej strony produkcji, gdzie zapiszecie się także do przyszłorocznych beta testów, wynika, że na zmrożonej tundrze odkryto eksperymentalną energię, która może zagrozić całemu światu. Gracze wcielą się w zarówno w najemników, jak i zmutowane stwory, a podczas zabawy przeciwnicy będą mogli zostać naszymi sojusznikami. Rozgrywki toczone będą w systemie 5 vs. 2 vs. 5 graczy.

Wattam (PS4)

Kolejną zapowiedzią okazało się Wattam od Keita Takahashiego (Katamari Damacy) i Robina Hunicke (thatgamecompany). Nie wiemy o tej produkcji jeszcze zbyt wiele, ale zdradzono, że podstawowym założeniem podczas zabawy jest łączenie różnych rzeczy ze sobą. Natomiast na poniższym zwiastunie obejrzycie prezydenta świata Wattam. Więcej informacji poznamy w najbliższych miesiącach.

Fat Princess Adventures (PS4)

Następną grą jest Fat Princess Adventures od zespołu Fun Bits Interactive, czyli kontynuacja Fat Princess z 2009 roku. Ma to być większa, ładniejsza i lepsza gra, niż poprzedniczka, która opierać będzie się na zasadach gatunku hack ‘n’ slash. W zabawie uczestniczyć ma maksymalnie czterech graczy, powrócą znane klasy postaci (Wojownik, Łucznik, Mag, Inżynier), jednak tym razem będzie można ulepszać postacie o nowe zbroje, bronie oraz zaklęcia, no i nie zabraknie także księżniczek. Poniżej obejrzycie zwiastun produkcji z fragmentami rozgrywki.

Pozostałe zapowiedzi

Oprócz tego wszystkiego zapowiedziano także kilka nowych „indyków”, w tym strzelankę dungeon crawler Enter the Gungeon (PS4), platformówkę Skytorn (PS4) oraz cRPG Darkest Dungeon (PS4 / PSV). Poniżej obejrzycie ich zwiastuny.

Konwersje

Final Fantasy VII (PS4)

Firma Square Enix ujawniła, że na PlayStation 4 ukaże się kultowa gra jRPG Final Fantasy VII. Tytuł nie będzie jednak pełnoprawnym remakiem, a konwersją PC-towego wydania. Premiera odbędzie się wiosną 2015 roku.

Ultra Street Fighter IV (PS4)

Kolejną produkcją w którą zagrają użytkownicy PS4 jest Ultra Street Fighter IV, znane z PlayStation 3, Xboksa 360 i komputerów PC. Gra zadebiutuje najpewniej wiosną 2015 roku, a poniżej znajdziecie jej zwiastun.

Resident Evil: Revelations 2 (PSV)

Survival-horror Resident Evil: Revelations 2, oprócz wersji na konsole PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 i komputery PC, doczeka się również wydania na handhelda PlayStation Vita. Za konwersję odpowiada ekipa firmy Sony Third Party Production, która pomagała m.in. przy przeniesieniu na kieszonsolkę gry Borderlands 2.

Broken Age (PS4 / PSV)

Użytkownicy PC-tów w dalszym ciągu czekają na drugi akt przygodówki Broken Age, który ma się ukazać na początku 2015 roku, a tu dowiedzieliśmy się, że tytuł trafi także na PlayStation 4 oraz na handhelda PlayStation Vita. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Killing Floor 2 (PS4)

Planowana do tej pory tylko na komputery PC oraz SteamOS strzelanka Killing Floor 2 pojawi się także na PlayStation 4. Studio Tripwire Interactive przygotowało zwiastun swojej produkcji, w której zmierzymy się z hordami potworów. Premiera wszystkich edycji odbędzie się najpewniej w przyszłym roku.

The Forest (PS4)

The Forest, pierwszoosobowy horror z elementami gier survival, ukaże się w 2015 roku na PlayStation 4 – ujawnił zespół Endnight Games. Edycja ta wykorzysta niektóre funkcje konsoli, w tym np. głośniczek DualShocka 4, z którego będą wydobywać się głosy niczym z walkie-talkie, natomiast dzięki funkcji Share podzielimy się z innymi graczami pomysłami na budowane bazy itd.

Bastion (PS4 / PSV)

Jedna z najlepszych gier niezależnych ostatnich lat, Bastion od studia Supergiant Games, pojawi się w wersji na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Tytuł sprzedawany będzie w systemie Cross Buy, więc kupując jedną z edycji, otrzymamy także dostęp do drugiej. Projekt trafi na sprzęt Sony w przyszłym roku.

Super Time Force Ultra (PS4 / PSV)

Kolejną grą niezależną, która trafi na urządzenia japońskiego koncernu jest znana z Xboksów i PC-tów platformówka Super Time Force, tym razem z dopiskiem Ultra. Co ciekawe, w tej wersji produkcji pojawi się sam Shuhei Yoshida – prezes Sony Computer Entertainment Worldwide Studios.

Severed (PSV)

Zapowiedziana wcześniej na urządzenia mobilne gra Severed od twórców słynnej platformówki Guacamelee, została potwierdzona w wersji na PlayStation Vita. Nie jest to w sumie żadne zakończenie, gdyż twórcy nie ukrywali, że interesują ich wszystkie maszyny dysponujące ekranami dotykowymi. Premiera przewidziana jest na wiosnę 2015 roku.

Inne

Oprócz powyższych produkcji zapowiedziano także konwersje Orcs Must Die! Unchained (PS4), Towerfall: Ascension (PS4 / PSV), Shovel Knight (PS4 / PS3 / PSV – w grze pojawi się Kratos z God of War), Darkest Dungeon (PS4 / PSV) i Octodad: Dadliest Catch (PSV). Warto także wspomnieć, że kilka dni wcześniej ogłoszono nadejście Metal Slug 3 na PS4, PSV i PS3, Resogun (PS3 / PSV) czy też Super Stardust Ultra na PS4.

Pozostałe

Yakuza 5 na PlayStation 3 doczekała się nowego zwiastuna oraz zapowiedzi anglojęzycznej wersji. Produkcja ukaże się w Stanach Zjednoczonych i w Europie w przyszłym roku. Przy okazji ujawniono, że Yakuza 4 i Yakuza: Dead Souls pojawią się dziś w europejskim PlayStation Store.

O grze Persona 5 w dalszym ciągu nie wiadomo zbyt wiele, ale firma Atlus potwierdziła, że projekt ukaże się w anglojęzycznej (USA) wersji w przyszłym roku na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 3. Przy okazji opublikowano także poniższą zajawkę.

Nowego zwiastuna doczekała się także paltformówka Tearaway Unfolded, która ukaże się na PlayStation 4 w przyszłym roku.

Na koniec warto obejrzeć nagranie stworzone przez deweloperów z Sumo Digital i Media Molecule przy wykorzystaniu gry LittleBigPlanet 3, obrazujące dwadzieścia lat istnienia marki PlayStation.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.