Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4
Okładka Wattam (PC)

Wattam

Wattam to debiutancki projekt studia Funomena, za którego powstanie odpowiada twórca gry Katamari Damacy, a także osoby pracujące nad przebojami takimi jak Journey. Tematyką produkcji jest proces łączenia się różnych rzeczy.

Logiczne | multiplayer | na 2 osoby | indie | kooperacja | eksperymentalne/artystyczne | podzielony/wspólny ekran

Okładka Wattam (PC)

data premiery gry:

paź2019

PS4 PC

Wattam to pierwszy poważny projekt założonego w 2013 roku amerykańskiego studia Funomena, w którego skład wchodzą zarówno debiutanci, jak i weterani branży, tacy jak kompozytor Austin Wintory (Journey, seria The Banner Saga), Martin Middleton (flOw, Flower, Journey) i Keita Takahashi (Katamari Damacy, We Love Katamari, Noby Boy). Wattam został zapowiedziany po raz pierwszy w grudniu 2014 roku, podczas imprezy PlayStation Experience. Pomysłodawcami gry byli Takahashi oraz jego przyjaciel z Indii Vikram Subramanian. Słowo „Wattam” powstało z połączenia dwóch wyrazów pochodzących z języka tamilskiego oraz japońskiego, które znaczą „robić kółka” i „kręcić się w koło”. Oba związane są z tematyką produkcji, którą jest proces łączenia się różnych rzeczy.

Mechanika

Zadaniem graczy w Wattam jest znalezienie jak największej liczby nowych przyjaciół. Gracze obserwują akcję z perspektywy trzeciej osoby i wchodzą w interakcje z fantastycznymi stworkami, przyjmującymi różnego rodzaju kształty przypominające przedmioty, takie jak drzewo, piłka czy nawet toaleta. W sumie możemy porozmawiać i zaprzyjaźnić się ze stoma bohaterami. Mapa gry zmienia się w zależności od jednej z czterech pór roku. W rozgrywce uczestniczyć mogą dwie osoby, które bawią się wspólnie na jednym ekranie przy użyciu dwóch kontrolerów.

Kwestie techniczne

Gra korzysta z trójwymiarowego silnika i w dużej mierze opiera się na interakcjach postaci wspieranych symulowaną fizyką trójwymiarowych obiektów. Wattam posiada wyjątkową kolorową i prostą oprawę graficzną, która na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl serię Katamari.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Gry podobne do Wattam

Wymagania wiekowe Wattam

odpowiednia dla każdego wieku

PlayStation Experience 2014 – podsumowanie
PlayStation Experience 2014 – podsumowanie

wiadomość7 grudnia 2014

Impreza PlayStation Experience obrodziła w liczne zapowiedzi związane z konsolami PlayStation, które zebraliśmy w jednej wiadomości. Znajdziecie tu informacje zarówno o nowych grach, jak i konwersjach tych już znanych.

PS4
PC