Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2014, 09:41

Uncharted 4: A Thief’s End na ponad 15-minutowym zapisie rozgrywki

Podczas imprezy PlayStation Experience firma Sony zaprezentowała pierwszy zapis rozgrywki z Uncharted 4: A Thief’s End. Materiał trwa prawie szesnaście minut i daje niezłe pojecie o tym, w jakim kierunku zmierza najnowsza produkcja studia Naughty Dog.

Uncharted 4: A Thief’s End w skrócie:
  • Twórcy: Naughty Dog
  • Platforma docelowa: PlayStation 4
  • Planowana data premiery: 2015 r.

Podczas imprezy PlayStation Experience pokazano wiele obiecujących gier zmierzających na PlayStation 4, ale niewiele z nich wzbudziło takie emocje jak Uncharted 4: A Thief’s End. Studio Naughty Dog zaprezentowało obszerny, bo trwający prawie szesnaście minut, pierwszy zapis rozgrywki z tego projektu. Materiał daje całkiem niezłe pojęcie o tym, w jakim kierunku zmierza produkcja oraz jak duży skok jakościowy pod względem grafiki zaoferują tym razem autorzy.

Uncharted 4: A Thief’s End to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier zmierzających na PlayStation 4 i firma Sony ma nadzieję, że będzie to jeden z tych tytułów, dla których gracze będą kupowali tę konsolę. Optymizm ten nie jest bezpodstawny. Ostatnich kilka produkcji Naughty Dog zachwycało jakością grafiki oraz dopracowanymi mechanizmami rozgrywki, więc oczekiwania są ogromne.

Poziom szczegółowości postaci robi duże wrażenie. - Uncharted 4: A Thief’s End na ponad 15-minutowym zapisie rozgrywki - wiadomość - 2014-12-07
Poziom szczegółowości postaci robi duże wrażenie.

Jak można się było spodziewać oprawa wizualna wykonała potężny skok naprzód w stosunku do Uncharted 3: Drake's Deception, zarówno pod względem modeli postaci, jak i jakości otoczenia. Rdzeń mechanizmów zabawy wydają się być niezmieniony, ale materiał pokazuje bardziej otwarte poziomy oraz sporo małych ulepszeń, które łącznie powinny uczynić rozgrywkę bardziej satysfakcjonującą.

Warto wspomnieć, że to, co pokazano podczas PlayStation Experience pochodziło z wczesnej wersji gry, która nie osiągnęła jeszcze nawet fazy alfa. Biorąc to pod uwagę, produkcja prezentowała się imponująco pod względem technicznym, gdyż oferowała rozdzielczości 1080p i przez większość demonstracji silnik nie schodził poniżej 30 klatek na sekundę. Ambicją autorów jest, aby gotowy produkt działał w 60 FPS-ach. Ta generacja konsol do tej pory jest lekko rozczarowująca pod tym względem. Wielu twórców postawiło na kompromisy, obniżając rozdzielczość lub celując w 30 klatek, a czasem (zwłaszcza na Xboksie One) stosując oba te rozwiązania. Jeśli jednak mielibyśmy wymieniać deweloperów, którzy mają szanse dostarczyć piękną grę w FullHD z 60 klatkami na sekundę to Naughty Dog byłoby na szczycie takiej listy.

Przypomnijmy, że Uncharted 4: A Thief’s End zmierza wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na przyszły rok.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Uncharted