Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2014, 19:52

autor: Renox

Uncharted 4: A Thief's End – twórcy celują w 1080p i 60 fps

Studio Naughty Dog – dzięki doświadczeniu, jakiego udało się mu nabrać podczas przenoszenia The Last of Us na PlayStation 4 – zamierza spróbować stworzyć Uncharted 4: A Thief's End w rozdzielczości 1080p i w 60 klatkach na sekundę.

O Uncharted 4: A Thief's End w skrócie:
  • Producent: Naughty Dog
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Gatunek: przygodowa gra akcji z widokiem TPP
  • Platformy docelowe: PlayStation 4
  • Premiera: koniec 2015 roku

Ekipie z Naughty Dog udało się w końcu – pomimo sporych problemów – ukończyć tworzoną z myślą o PlayStation 4 grę The Last of Us: Remastered, o czym niedawno mieliśmy okazję napisać. Prace nad wspomnianą produkcją pozwoliły deweloperom nabrać niezbędnego doświadczenia, które niewątpliwie przyda się podczas tworzenia Uncharted 4: A Thief's End. Co ciekawe, wygląda na to, że również w przypadku tej produkcji autorzy celują w rozdzielczość na poziomie 1080p i 60 klatek na sekundę, co przyznał Arne Meyer – człowiek z Naughty Dog odpowiedzialny za strategię w kontaktach ze społecznością - w wywiadzie z serwisiem Eurogamer.

Uncharted 4: A Thief’s End najprawdopodobniej umożliwi zabawę w rozdzielczości 1080p i 60 fps. - Uncharted 4: A Thief's End – twórcy celują w 1080p i 60 fps  - wiadomość - 2014-07-21
Uncharted 4: A Thief’s End najprawdopodobniej umożliwi zabawę w rozdzielczości 1080p i 60 fps.

Okazuje się, że producenci zawsze chcieli zadbać o tak wysoki poziom technologiczny, jednak w przypadku wszelkich efektów, jakie zamierzali do tej pory w swoich produkcjach na PlayStation 3 osiągać, spokojnie wystarczała rozdzielczość 720p i 30 fps. Obecnie jednak twórcy czują swego rodzaju nacisk, aby wykorzystywać posiadane możliwości i iść coraz dalej, co najprawdopodobniej poskutkuje wspaniałymi wodotryskami graficznymi w przypadku czwartej odsłony serii Uncharted. Jak przyznał we wspomnianej rozmowie Meyer:

„Udało się nam to osiągnąć (tj. 1080p i 60 fps – przyp. red.) w przypadku The Last of Us: Remastered, więc dlaczego by nie spróbować tego i tym razem?”

Powyższe informacje niewątpliwie ucieszą znakomitą większość fanów serii, którzy wyczekują premiery Uncharted 4: A Thief’s End z wypiekami na twarzy. Jednak wyzwanie, którego podejmie się Naughty Dog, nie będzie należało do najprostszych. Pytanie bowiem, czy uda się im osiągnąć tak wysoki poziom technologiczny, o którym wyżej pisaliśmy, nie tracąc przy tym wysokiego poziomu optymalizacji, jakim do tej pory mogły pochwalić się poprzednie odsłony cyklu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja