Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2014, 21:00

Przegląd MMO (21/07/2014) – m.in. ArcheAge, Lineage II, The Elder Scrolls Online

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. sukces beta-testów ArcheAge, najnowszy dodatek do Lineage II oraz najświeższe doniesienia w sprawie rozwoju The Elder Scrolls Online.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. sukces pierwszy beta-testów ArcheAge, nadchodzące rozszerzenie Lineage II, a także nowości czekające nas w The Elder Scrolls Online. Ponadto wspominamy o Tibii oraz raporcie firmy SuperData Research.

ArcheAge

Odbywające się w miniony weekend pierwsze zamknięte beta-testy zachodniej wersji ArcheAge okazały się wielkim sukcesem. Olbrzymie zainteresowanie i tłok na początkowych lokacjach sprawiły, że Trion Worlds otworzyło 2 dodatkowe serwery (po jednym dla Europy i Ameryki). Nie ma się co dziwić – chęć udziału w testach zadeklarowało ponad milion osób. W szwach pęka także oficjalny profil tytułu w serwisie Facebook, niedawno liczba jego fanów przekroczyła okrągłe 100 tysięcy. W sieci, obok masy różnorakich materiałów wideo, pojawiło się również wiele pochlebnych opinii na temat pracy zachodniego wydawcy, a także samej produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa zachodniej edycji gry ArcheAge

Lineage II

Już 30 lipca na amerykańskich serwerach legendarnego Lineage II zagości najnowszy dodatek zatytułowany Ertheia. Rozszerzenie wprowadzi nie tylko zupełnie nową rasę oraz znajdujące się w jej ramach dwie klasy (Ertheia Fighter oraz Wizard), lecz także sporo mniejszych i większych zmian w mechanice rozgrywki. Pojawią się kolejne statystyki (Charisma i Luck), system alchemii, a także dodatkowe obszary i instancje. Szczegółowe informacje na temat zawartości dodatku dostępne są pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Lineage II

The Elder Scrolls Online

Podczas tegorocznego QuakeConu poznaliśmy sporo nowości czekających nas niebawem w świecie The Elder Scrolls Online. Deweloperzy ze studia ZeniMax Online planują wprowadzić nie tylko nowe lokacje (Imperial City, Murkmire i Wrothga), lecz także system Justice, który umożliwi graczom zejście na „złą ścieżkę” przepełnioną kradzieżami i morderstwami. Przestępcy będą ścigani nie tylko przez NPC, lecz także innych użytkowników, co według Paula Sage’a, dyrektora kreatywnego The Elder Scrolls Online, wprowadzi do świata gry aktywne PvP. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

Tibia

Już w drugiej połowie sierpnia czeka nas ciąg dalszy wielkiego łączenia serwerów Tibii. Tym razem z listy zniknie dokładnie 15 światów, a w ich miejsce pojawi się 5 nowych. Ponadto przedstawiciele niemieckiej firmy CipSoft planują także otworzyć 2 zupełnie nowe serwery PvP – Hydere oraz Quilie. Warto również wspomnieć, że do 29 lipca będziemy mieli okazję zdobywać dwukrotnie więcej doświadczenia i dwukrotnie szybciej rozwijać nasze umiejętności.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Tibia

Raport firmy SuperData Research

Dzięki uprzejmości firmy SuperData Research poznaliśmy listę 10 najpopularniejszych gier MMO opartych na płatnej subskrypcji w 2013 roku. Miejsce pierwsze należy do niekwestionowanego lidera – World of Warcraft. Na drugiej pozycji uplasowało się legendarne Lineage I, które pomimo sędziwego wieku wciąż bije w Azji wszelkie rekordy popularności. Numer trzy to TERA, zaś miejsca czwarte i piąte zajmują kolejno Star Wars: The Old Republic oraz The Lord of the Rings Online. Pozostała część rankingu prezentuje się następująco:

6. EVE Online

7. Aion

8. Blade and Soul

9. Lineage II

10. RIFT

Szczegółową analizę raportu znajdziecie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy SuperData Research