Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2014, 10:00

autor: Góral

Grim Fandango ukaże się 27 stycznia 2015 roku

Fani kultowej przygodówki Grim Fandango położą dłonie na odświeżonej wersji gry 27 stycznia 2015 roku. Tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i komputerach osobistych. Przy okazji studio Double Fine opublikowało nowy zwiastun produkcji, przedstawiający m.in. zmiany graficzne.

Poznaliśmy datę premiery odświeżonej wersji klasycznej przygodówki Grim Fandango od studia Double Fine. Produkcja ukaże się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i komputerach osobistych 27 stycznia 2015 roku. Jednocześnie deweloper opublikował nowy zwiastun, prezentujący usprawnione w remake’u elementy. Tytuł otrzyma nowy system oświetlenia, tekstury w jakości HD i zremasterowane audio. Wszystko to zostanie uzupełnione przez klasyczną rozgrywkę, którą gracze raczyli się w 1998 roku.

Reamake Grim Fandango został zapowiedziany w czerwcu 2014 roku podczas targów E3. Pierwotnie produkcja planowana była tylko na PlayStation 4 oraz PS Vita, jednak studio Double Fine dość szybko ujawniło, że gra ukaże się także na komputerach osobistych. Pierwsze szczegóły poznaliśmy podczas festiwalu PAX Prime, gdzie dowiedzieliśmy się m.in., że nad grą pracuje Peter Chan, odpowiedzialny za grafiki koncepcyjne oryginału, a za ścieżkę dźwiękową ponownie odpowiada Peter McConnell.

Grim Fandango ukaże się 27 stycznia 2015 roku - ilustracja #2

Grim Fandango ukaże się 27 stycznia 2015 roku - ilustracja #3Grim Fandango to słynna przygodówka wydana w 1998 roku przez firmę LucasArts. Akcja produkcji rozgrywa się w świecie, będącym oryginalną wizją zaświatów, inspirowaną meksykańskim folklorem oraz amerykańskim kinem noir. Gracze przejmują kontrolę nad Manulem "Mannym" Calaverą, który jest zatrudniony jako agent podróży w Departamencie Śmierci. Pewnego dnia musi odeskortować Mercedes "Meche" Colomar, która została skazana na wieloletnią tułaczkę, pomimo czystego serca. Podczas zabawy badamy sprawę tego przypadku, odkrywając większy spisek.

Produkcja ma dziś status kultowej i jest jedną z najwyżej ocenianych (średnia w serwisie Metacritic na poziomie 94 punktów) przygodowek w historii gier wideo.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grim Fandango Remastered

Grim Fandango Remastered