Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2014, 20:55

autor: Ender

Remake Grim Fandango także na komputerach PC

Zapowiedziany w czerwcu remake klasycznej przygodówki Grim Fandango ukaże się także na komputerach PC. Informację tę przekazało studio Double Fine. Produkcja trafi do sprzedaży równocześnie z wersjami na konsole PlayStation 4 oraz PS Vita.

Na razie nie wiemy jak długo jeszcze będziemy musieli czekać na premierę odświeżonej wersji gry - Remake Grim Fandango także na komputerach PC - wiadomość - 2014-07-09
Na razie nie wiemy jak długo jeszcze będziemy musieli czekać na premierę odświeżonej wersji gry

Przedstawiony po raz pierwszy na czerwcowych targach E3, remake Grim Fandango wzbudził spore emocje wśród fanów klasycznych przygodówek. Nowa wersja legendarnej gry LucasArts z 1998 roku powstaje w studiu Double Fine. Zespół deweloperów pracuje pod pilnym okiem Tima Schafera, który był jednym z głównych projektantów oryginału. Niestety, pewien zawód wzbudził fakt, że tytuł został zapowiedziany jedynie na konsole PlayStation 4 oraz PS Vita. Obawy wzbudził brak wzmianki o innych platformach sprzętowych, który mógł wskazywać na czasową lub stałą wyłączność platform Sony.

Na szczęście Double Fine potwierdziło właśnie oficjalnie, że nowe Grim Fandango trafi na komputery PC i będzie kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows, Linux oraz Mac OS. Informacja ta została przekazana na oficjalnej stronie producenta oraz jego twitterowym koncie. Autorzy zapewnili również, że wszystkie edycje gry ukażą się w tym samym czasie, bez żadnych opóźnień. Nadal nie znamy jednak nawet przybliżonego terminu premiery.

Oficjalna zapowiedź na Twitterze - Remake Grim Fandango także na komputerach PC - wiadomość - 2014-07-09
Oficjalna zapowiedź na Twitterze
  1. Oficjalna strona studia Double Fine