Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2017, 13:13

autor: AlexB

Persona 5 przebojem wchodzi na rynek brytyjski. Top 10 UK (2 - 8 kwietnia)

Persona 5 szturmem wdarła się na brytyjski rynek. Kolejna odsłona popularnej serii jRPG-ów zajęła w ubiegłym tygodniu fotel lidera handlu detalicznego na Wyspach. Jak poradziły sobie inne gry w Zjednoczonym Królestwie? Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem.

Persona 5, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu jRPG-ów od studia Atlus, zadebiutowała poza Japonią w ubiegły wtorek. Szybko zdobyła serca zachodnich recenzentów, którzy okrzyknęli ją jedną z najlepszych gier dostępnych na konsolę PlayStation 4. Taka rekomendacja przyciągnęła graczy, również tych pochodzących z Wielkiej Brytanii. Według notowań, Persona 5 była w ubiegłych siedmiu dniach najlepiej sprzedającym się tytułem, jeśli chodzi o handel detaliczny w Zjednoczonym Królestwie. Jest to zatem pierwsze jRPG od 2013 roku (kiedy to na pierwszym miejscu listy bestsellerów znalazło się Ni No Kuni: Wrath of the White Witch) kończące tydzień na czołowej pozycji. Persona 5 zepchnęła tym samym grę Mass Effect: Andromeda, która okupowała fotel lidera dwa tygodnie z rzędu, czym wyrównała rekord Mass Effect 2. W najnowszym notowaniu ostatnie dzieło studia BioWare spadło jednak dopiero na piąte miejsce.

Doskonale na Wyspach wciąż radzi sobie za to Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands, który od momentu premiery nie schodzi z podium, jeśli chodzi o sprzedaż detaliczną w UK. Nadal całkiem mocno trzyma się również LEGO Worlds. Nie można niestety powiedzieć tego samego o Horizon Zero Dawn, które w ostatnim notowaniu wypadło poza pierwszą dziesiątkę. Zameldowało się w niej za to LEGO City: Tajny Agent, który niedawno pojawiło się na PC, PlayStation 4, Switchu i Xboksie One, oraz Overwatch, powracający do top 10 po siedmiotygodniowej przerwie.

Przygody japońskich nastolatków najwyraźniej przypadły do gustu brytyjskim graczom. - Persona 5 przebojem wchodzi na rynek brytyjski. Top 10 UK (2 - 8 kwietnia) - wiadomość - 2017-04-11
Przygody japońskich nastolatków najwyraźniej przypadły do gustu brytyjskim graczom.

1.

Persona 5

2.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

3.

LEGO Worlds

4.

Grand Theft Auto V

5.

Mass Effect: Andromeda

6.

FIFA 17

7.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

8.

LEGO City: Tajny Agent

9.

Call of Duty: Infinite Warfare

10.

Overwatch