Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2021, 17:45

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Zapowiedź Persony 6 już wkrótce? Atlus szykuje nowe projekty związane z marką

Studio Atlus rozpoczyna obchody 25-lecia serii Persona. Z tej okazji producenci ogłosili, że w przeciągu najbliższego roku ujawnią aż siedem nowych projektów związanych z popularnym cyklem. Wśród nich może się znaleźć oczekiwana Persona 6.

Japońskie studio Atlus rozpoczęło oficjalne obchody 25-lecia marki Persona, która oficjalnie narodziła się na oryginalnym PlayStation w 1996 roku. Deweloperzy ogłosili, że przez ostatnie ćwierć wieku do graczy trafiło w sumie 15 milionów kopii gier z serii, wśród których, poza pięcioma głównymi odsłonami, znalazły się również liczne spin-offy, takie jak Persona Dancing lub Persona Q. Japończycy ogłosili, że w przeciągu najbliższego roku ogłoszą aż siedem nowych projektów związanych z cyklem. Fani są przekonani, że prawie na pewno jednym z nich okaże się długo oczekiwana Persona 6.

Pierwszy tajemniczy projekt zostanie ogłoszony we wrześniu, a ostatni jesienią przyszłego roku. Biorąc pod uwagę poprzednie zapowiedzi producentów, możemy spodziewać się, że wśród ogłoszeń pojawią się nie tylko nowe produkcje na tytuły (w tym kolejne spin-offy lub produkcje mobilne), ale także adaptacje anime lub rocznicowe koncerty. Obecność na liście Persony 6 jest jednak bardzo prawdopodobna, szczególnie jeżeli przypomnimy sobie, że od japońskiej premiery Persony 5 minęło już prawie pięć lat. Miłośnicy cyklu z pewnością liczą również po cichu na remaki starszych tytułów (w szczególności Persony 3), a także dalsze porty gier z serii na pozostałe konsole oraz komputery PC.

  1. Persona – oficjalna strona rocznicowa