Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2017, 21:36

autor: Góral

Persona 5 to jedna z najlepszych gier na PlayStation 4 (przegląd recenzji)

Konsola PlayStation 4 doczekała się w tym roku kilku hitów, ale tak dobrze ocenianej produkcji jak Persona 5 nie miała od dawna. Gra zgarnia same 9 i 10, co czyni ją trzecią najlepiej ocenianą pozycją w całej historii urządzenia firmy Sony.

W sieci pojawiły się recenzje gry Persona 5 i okazało się, że posiadacze konsoli PlayStation 4 doczekali się kolejnej świetnej produkcji. Tytuł studia Atlus zgarnia bowiem znakomite oceny, rzędu 9-10 punktów. Średnia w serwisie Metacritic, na podstawie blisko 40 artykułów, wynosi obecnie aż 94 punkty, co oznacza, że jest to trzecia najlepiej oceniana produkcja na maszynie firmie Sony, zaraz po Grand Theft Auto V (97 punktów) i The Last of Us: Remastered (95 punktów).

Persona 5 to jedna z najlepszych gier na PlayStation 4 (przegląd recenzji) - ilustracja #1
Persona 5 w skrócie:
  • gra na PlayStation 4 i PlayStation 3 (edycja ta nie będzie dystrybuowana w Polsce);
  • ukaże się w naszym kraju 4 kwietnia bieżącego roku;
  • tytuł zgarnia świetne recenzje.

Główne odsłony cyklu Shin Megami Tensei przyzwyczaiły nas do wysokiej jakości, ale tym razem deweloperzy przeszli samych siebie. Najważniejszym punktem programu jest świetna, długa historia i znakomicie nakreślone postacie, wobec których nie można być obojętnym. To jednak dopiero początek, gdyż chwalona jest także turowa walka i w ogóle cała rozgrywka, w której odnajdą się zarówno starzy wyjadacze, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z Personą. Znana formuła została dopracowana do perfekcji, pojawiło się w niej kilka nowinek, a lepszych lochów jeszcze ta seria nie widziała. Ścieżka dźwiękowa to następny wielki atut, przewijający się właściwie w każdej recenzji.

Moglibyśmy jeszcze tak wymieniać i wymieniać, ale po co? Wystarczy spojrzeć na oceny, by wiedzieć, że otrzymaliśmy grę nietuzinkową i po prostu rewelacyjną, która zapewne będzie stawać w szranki o tytuł produkcji roku z The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Wybrane recenzje gry Persona 5:

Naszą recenzję piątej Persony przeczytacie dopiero za tydzień. Niestety grę dostaliśmy od polskiego dystrybutora dopiero w dniu zejścia embarga na recenzje, a że jest to rozbudowana produkcja, to potrzebujemy czasu na jej dokładne ogranie.