Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2017, 20:42

Gracze w Battlefield 1 otrzymają możliwość dzielenia się przepustką Premium

Firma EA DICE zapowiedziała nową funkcję w grze Battlefield 1, która pozwoli graczom posiadającym przepustkę Premium dzielić się dostępem do nowych map ze swoimi znajomymi z drużyny.

Kupiliście przepustkę sezonową do Battlefielda 1, ale nie ma jej żaden z Waszych znajomych? Jesteście znudzeni mapami z podstawowej wersji, ale niekoniecznie chcecie wydawać pieniądze na DLC? Deweloperzy z firmy EA DICE znaleźli na to sposób: to ogłoszona dzisiaj opcja współdzielonej przepustki Premium. Od teraz każda osoba, która ma wśród znajomych posiadacza season passa do gry, będzie mogła zagrać na nowych mapach.

Niestety, twórcy nie uściślili, czy nowa funkcja będzie dostępna przez przerwy, czy tylko okresowo. - Gracze w Battlefield 1 otrzymają możliwość dzielenia się przepustką Premium - wiadomość - 2017-03-29
Niestety, twórcy nie uściślili, czy nowa funkcja będzie dostępna przez przerwy, czy tylko okresowo.

Działanie funkcji objaśnił w dzisiejszym wpisie na stronie serii producent gry, Andreas Skoglund. Jeśli w stworzonej przez nas drużynie znajdzie się osoba, która kupiła przepustkę sezonową, cała grupa otrzyma status „Premium aktywowane”. Od tego momentu każdy jej członek otrzyma dostęp do map dodanych w rozszerzeniach, nawet jeśli sam posiada jedynie podstawową wersję Battlefielda 1. Wiąże się to oczywiście z pewnymi ograniczeniami. Grając w ramach tej drużyny w lokacjach z DLC nie zostaną nam przyznane punkty doświadczenia (otrzymamy je dopiero gdy wykupimy dostęp do danego dodatku), nie zdobędziemy też medali ani kodeksów. Ponadto tylko posiadacze Premium będą mogli rozpocząć rozgrywkę z bronią oraz pojazdami z rozszerzenia.

Pomimo wspomnianych ograniczeń, nowa funkcja (której pierwsze testy ruszą już jutro, wraz z kolejną edycją Battlefestu, czyli święta społeczności skupionej wokół gry) z pewnością okaże się świetną okazją dla wielu graczy, by sprawdzić w akcji zawartość z DLC. Deweloperzy z kolei zapewnią większą popularność dodanym w rozszerzeniach mapom. Przypomnijmy, że pierwszy dodatek, zatytułowany Nie przejdą, trafił na sklepowe półki wczoraj. EA DICE ma w planach jeszcze trzy kolejne DLC – W imię cara, Niespokojne wody oraz Apokalipsa – jednak data ich premiery nie została jeszcze zapowiedziana.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Battlefield 1
  2. Recenzja gry Battlefield 1 – najlepszy Battlefield od czasów Bad Company

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej