Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2017, 10:12

Świetnie oceniana Persona 5 debiutuje poza Japonią

Persona 5, gra studia Atlus, która zbiera rewelacyjne oceny w zagranicznej prasie, ma dziś swoją premierę poza Japonią. Tytuł jest dostępny wyłącznie na konsolach firmy Sony (w Polsce jedynie na PlayStation 4).

Rok 2017 nie przestaje nas rozpieszczać. Jeszcze nie zdążyliśmy się pozbierać po fenomenalnym marcu, który zaprezentował nam fantastyczne The Legend of Zelda: Breath of the Wild, NieR: Automata oraz Thimbleweed Park, a już otrzymaliśmy kolejnego pretendenta do tytułu gry roku. Mowa tu o Persona 5, która trafiła dziś ekskluzywnie na PlayStation 4 oraz PlayStation 3 (jednak wersja na drugą z tych konsol będzie dostępna w Polsce tylko przez PlayStation Store). Produkcję studia Atlus możecie kupić m.in. za pośrednictwem PlayStation Store w cenie 289 złotych lub znaleźć tańszą opcję przy pomocy naszej Porównywarki Cenowej.

Stylowa, świetnie napisana i wciągająca Persona 5 podbiła serca recenzentów z całego świata. - Świetnie oceniana Persona 5 debiutuje poza Japonią - wiadomość - 2017-04-04
Stylowa, świetnie napisana i wciągająca Persona 5 podbiła serca recenzentów z całego świata.

Pierwsze recenzje zaczęły się pojawiać już tydzień temu i nie pozostawiają one żadnych wątpliwości: Persona 5 to jeden z najlepszych tytułów na platformy Sony oraz mocny kandydat do tytułu gry roku. Zagraniczni dziennikarze szczególnie chwalą angażującą historię i ciekawie nakreślone postaci, wystylizowaną do perfekcji oprawę graficzną połączoną z wyśmienitą ścieżką dźwiękową, a także wciągającą rozgrywkę, opartą na turowych potyczkach. Obraz produkcji wybitnej dopełnia średnia ocen w serwisie Metacritic – po niemal 50 notach dzieło studia Atlus może się pochwalić wynikiem 94/100 i dwunastoma „dziesiątkami”. Naszą recenzję przeczytacie już wkrótce, jednak nawet bez niej nie ma chyba wątpliwości, że to zdecydowanie jeden z tych tytułów ekskluzywnych, których inni gracze będą zazdrościć posiadaczom PlayStation 3 i PlayStation 4.

Persona 5 to przy okazji czwarta dostępna wyłącznie na maszynach Sony gra z tego roku, której średnia ocen wynosi 85/100 lub więcej (poprzednie to Yakuza 0, NiOh i Horizon Zero Dawn). Dla posiadaczy PlayStation 4 jest to więc niesamowity okres, choć osoby grające na innych platformach też nie mają na co narzekać – pierwszy kwartał 2017 roku obfitował w rewelacyjne produkcje niezależnie od wybranego sprzętu. Miejmy nadzieję, że następne miesiące nie będą mu w niczym ustępować.