Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2017, 09:00

autor: Aquma

1,8 mln kopii Persony 5 trafiło do sklepów

Do sklepów dostarczono 1,8 mln kopii jRPG-a Persona 5. Od kwietnia wynik poprawił się o 300 tys. sztuk. Informację wyjawił producent i dyrektor Segi oraz członek zarządu Atlusa, Toshihiro Nagoshi, w czasie ostatniej audycji internetowej pod tytułem Sega Nama.

1,8 mln kopii Persony 5 trafiło do sklepów - ilustracja #1

Persona 5 to najnowsza część liczącej sobie przeszło 20 lat serii gier jRPG autorstwa studia Atlus. Tytuły te wyróżnia oryginalna koncepcja oraz miejsce akcji, którym jest współczesna Japonia. Persona 5 zadebiutowała na rynku japońskim 15 września zeszłego roku. W Chinach grę wydano 23 marca 2017, zaś w Europie i Ameryce Północnej 4 kwietnia. Produkcja została przyjęta niezwykle ciepło – dla wersji PS4 średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi obecnie aż 93%, zaś u nas Jordan Dębowski wystawił jej notę oddaloną zaledwie o pół oczka od maksymalnej.

W czasie audycji internetowej Sega Nama zapytany o sukces Persony 5 Toshihiro Nagoshi – producent i dyrektor Segi oraz członek zarządu Atlusa – wyjawił, że od momentu premiery dostarczono do sklepów 1,8 mln kopii gry. W kwietniu – dzień po europejskiej i amerykańskiej premierze - wynik ten był o 300 tys. sztuk słabszy. Warto jednak odnotować, że 8 czerwca omawiana produkcja została wydana także w Korei Południowej.

W Personę 5 można zagrać na konsolach PlayStation 3 (wyłącznie w Japonii) oraz PlayStation 4. Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia naszego materiału nagranego przy okazji pracy nad recenzją.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum PlayStation 5

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej
Persona 5

Persona 5