Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2017, 09:00

autor: Aquma

1,8 mln kopii Persony 5 trafiło do sklepów

Do sklepów dostarczono 1,8 mln kopii jRPG-a Persona 5. Od kwietnia wynik poprawił się o 300 tys. sztuk. Informację wyjawił producent i dyrektor Segi oraz członek zarządu Atlusa, Toshihiro Nagoshi, w czasie ostatniej audycji internetowej pod tytułem Sega Nama.

1,8 mln kopii Persony 5 trafiło do sklepów - ilustracja #1

Persona 5 to najnowsza część liczącej sobie przeszło 20 lat serii gier jRPG autorstwa studia Atlus. Tytuły te wyróżnia oryginalna koncepcja oraz miejsce akcji, którym jest współczesna Japonia. Persona 5 zadebiutowała na rynku japońskim 15 września zeszłego roku. W Chinach grę wydano 23 marca 2017, zaś w Europie i Ameryce Północnej 4 kwietnia. Produkcja została przyjęta niezwykle ciepło – dla wersji PS4 średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi obecnie aż 93%, zaś u nas Jordan Dębowski wystawił jej notę oddaloną zaledwie o pół oczka od maksymalnej.

W czasie audycji internetowej Sega Nama zapytany o sukces Persony 5 Toshihiro Nagoshi – producent i dyrektor Segi oraz członek zarządu Atlusa – wyjawił, że od momentu premiery dostarczono do sklepów 1,8 mln kopii gry. W kwietniu – dzień po europejskiej i amerykańskiej premierze - wynik ten był o 300 tys. sztuk słabszy. Warto jednak odnotować, że 8 czerwca omawiana produkcja została wydana także w Korei Południowej.

W Personę 5 można zagrać na konsolach PlayStation 3 (wyłącznie w Japonii) oraz PlayStation 4. Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia naszego materiału nagranego przy okazji pracy nad recenzją.