Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2017, 09:20

autor: Aquma

The Sims 4 zmierza na PS4 i Xboksa One [news zaktualizowany]

Electronic Arts planuje wydanie na Xboksie One The Sims 4 - najnowszej części jednej ze swoich najbardziej rozpoznawalnych serii. Tytuł zadebiutuje na konsoli Microsoftu 17 listopada bieżącego roku. Źródłem informacji jest profil gry w serwisie Xbox Live.

Aktualizacja: Firma Electronic Arts oficjalnie potwierdziła, że The Sims 4 zostanie wydane w wersjach na PS4 i Xbox One 17 listopada bieżącego roku. Osoby, które są subskrybentami usługi EA Access otrzymają możliwość zagrania w trial gry już 9 listopada.

The Sims 4 zmierza na PS4 i Xboksa One [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Marka The Sims to swoisty fenomen – przekonuje do siebie nie tylko hardcore’owych, kruszących zęby na padach graczy, ale i osoby wcześniej zupełnie niezwiązane z tą formą rozrywki. Choć wydane w 2014 roku The Sims 4 nie jest raczej najlepszą częścią serii (w serwisie Metacritic może się pochwalić średnią na poziomie zaledwie 70%, a w naszej własnej recenzji została oceniona niewiele lepiej), to jednak gra sprzedała się w milionach kopii i niewątpliwie zgromadziła wokół siebie grono oddanych fanów. Od 17 listopada do tej grupy będą mogli dołączać także właściciele Xboksów One. Źródłem informacji jest profil tego tytułu, który pojawił się w serwisie Xbox Live.

Plotki o konsolowych wersjach The Sims 4 pojawiają się co jakiś czas już od paru lat. Co ciekawe, jeszcze w sierpniu zeszłego roku Lyndsay Pearson, starszy producent z odpowiedzialnego za grę studia Maxis, zdecydowanie dementowała podobne doniesienia. „Nie mamy żadnych planów odnośnie konsolowej wersji The Sims 4 w przyszłości” – mówiła wówczas. Jak widać, pani Pearson musiała mieć na myśli przyszłość relatywnie bliską, bowiem rok później docierają do nas informacje dokładnie odwrotne.

Czy powody do radości będą mieli także gracze preferujący PS4? Na razie nie mamy na ten temat żadnych nowych informacji, ale w zaistniałej sytuacji nie byłoby to wielką niespodzianką. Zainteresowanym The Sims 4 fanom konsoli Sony pozostaje trzymać kciuki i wyczekiwać nowych wieści.

Jeśli nie wiecie, jak wygląda zabawa w The Sims 4, zapraszamy do rzucenia okiem na poniższy fragment rozgrywki z komentarzem twórców przetłumaczonym na język polski.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 25 lipca 2017, 08:37.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
The Sims 4

The Sims 4