Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2006, 12:35

autor: Jiker

Osu! Tatakae! Ouendan! zostanie wydane w Europie?

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy doczekamy się europejskiej premiery jednej z najbardziej pokręconych gier na Nintendo DS. Jej japoński tytuł brzmi Osu! Tatakae! Ouendan!.

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy doczekamy się europejskiej premiery jednej z najbardziej pokręconych gier na Nintendo DS. Jej japoński tytuł brzmi Osu! Tatakae! Ouendan!.

Osu! Tatakae! Ouendan! zostanie wydane w Europie? - ilustracja #1

Wymieniona wyżej pozycja łączy w sobie najlepsze cechy japońskich producentów gier - absurdalny humor i umiejętność spojrzenia na istniejące już patenty w sposób bardzo oryginalny. Cheer Squad, bo pod takim tytułem gra będzie u nas najprawdopodobniej rozprowadzana, rozszerza pomysły zawarte w wielu grach muzyczno-rytmicznych (pokroju serii Dance Dance Revolution, czy też gier typu Amplitude). Rozgrywka polega na rytmicznym uderzaniu, scratchowaniu bądź też wybieraniu określonych opcji przy pomocy rysika, a tym samym zdobywaniu punktów. Całość okraszona jest grafiką nawiązującą do japońskiej sztuki rysunku, mangi.

Osu! Tatakae! Ouendan! zostanie wydane w Europie? - ilustracja #2

Informacje o wydaniu gry na innych rynkach, aniżeli japońskim, wyciekły już kilka miesięcy temu. Miały one jednak charakter bardzo wątpliwy, typowy dla plotek, które pochodzą z jednego tylko źródła (wiadomość zamieścił serwis GoNintendo.com). Tym razem mamy pewniejsze wieści, a to za sprawą jednej z redaktorek zachodniej telewizji G4TV, poświęconej grom wideo. Wspomniana dziennikarka, udzielając wywiadu serwisowi N-Pfiles, wygadała się, przedstawiając m.in. angielskojęzyczny tytuł Osu! Tatakae! Ouendan!. Najważniejsze informacje zostały już jednak ocenurowane przez właścicieli serwisu, co może sugerować, iż sa prawdziwe. Temat podchwycili użytkownicy internetowego forum G4TV i uzyskali dodatkowo amerykański tytuł pozycji – według nich będzie to Elite Agent Force. Więcej informacji poznamy z pewnością dzięki targom E3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.