Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2006, 13:28

Oficjalna strona Gears of War już w sieci

Firma Epic Games uruchomiła oficjalną stronę gry Gears of War – pierwszoosobowej strzelaniny korzystającej z silnika Unreal Engine 3, która przygotowywana jest z myślą o użytkownikach konsoli Xbox 360.

Firma Epic Games uruchomiła oficjalną stronę gry Gears of War – pierwszoosobowej strzelaniny korzystającej z silnika Unreal Engine 3, która przygotowywana jest z myślą o użytkownikach konsoli Xbox 360.

Oficjalna strona Gears of War już w sieci - ilustracja #1

Oficjalna witryna budzącej sporo emocji gry nie jest jeszcze specjalnie rozbudowana. Na stronie znajdziemy porcję najświeższych wiadomości dotyczących programu, podstawowe informacje o Gears of War, listę nagród przyznanych od prestiżowych magazynów, zdjęcia z produkcji oraz dział z filmami (dostępny jest oficjalny zwiastun) oraz grafikami (cztery obrazki). Już wkrótce uruchomione zostanie oficjalne forum, gdzie fani gry będą mogli wymieniać swoje spostrzeżenia.

Oficjalna strona Gears of War już w sieci - ilustracja #2

Gears of War jest kolejnym elektroniczno-rozrywkowym przedsięwzięciem twórców bestsellerowej serii Unreal. W odróżnieniu od marki Unreal Tournament i Unreal Championship developerzy postanowili skupić się na trybie zabawy jednoosobowej, chociaż nie zaniedbano również opcji multiplayer, oferującej przykładowo interesujący system kooperacji z drużyną komandosów. Rozgrywka łączy najlepsze cechy produktów typu FPS z elementami gatunku survival horror, a zatem w pewnym sensie przypomina Doom 3 i pamiętny cykl System Shock. Dość istotne są także wątki taktyczne, ponieważ trzeba umiejętnie przemieszczać się po wirtualnym polu walki i stosunkowo często wykorzystywać rozmaite osłony (istnieje nawet możliwość przewracania stołów lub filarów, celem tworzenia barier ochronnych i prowadzenia zza nich tzw. ślepego ognia). Natomiast całość utrzymano w futurystycznym klimacie (akcja toczy się na planecie Sera, bardzo przypominającej Ziemię), chociaż dostępny arsenał broni jawi się, jako zdecydowanie konwencjonalny (karabin, strzelba, granaty etc.).

Więcej informacji na temat Gears of War znajdziesz na łamach naszego serwisu: