Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2011, 10:35

autor: Sarge

Odświeżone wersje Resident Evil 4 i Code: Veronica potwierdzone

Ostatnie dwa dni obrodziły w informacje dotyczące serii Resident Evil. Najpierw pojawiły się doniesienia dotyczące rzekomego odświeżenia Code: Veronica i czwartej części cyklu, by wczoraj zaatakować świeżymi wieściami dotyczącymi Resident Evil: Operation Raccon City. Dziś dostaliśmy potwierdzenie tej pierwszej wiadomości.

Ostatnie dwa dni obrodziły w informacje dotyczące serii Resident Evil. Najpierw pojawiły się doniesienia dotyczące rzekomego odświeżenia Code: Veronica i czwartej części cyklu, by wczoraj zaatakować świeżymi wieściami dotyczącymi Resident Evil: Operation Raccon City. Dziś dostaliśmy potwierdzenie tej pierwszej wiadomości.

Odświeżone wersje Resident Evil 4 i Code: Veronica potwierdzone - ilustracja #1

Firma Capcom zdradziła, że pakiet Resident Evil Revival Selection zostanie udostępniony także zachodnim graczom (dotychczas mówiono tylko o premierze w Japonii). Dwa tytuły wchodzące w skład zestawu będą sprzedawane za pośrednictwem PlayStation Network oraz Xbox Live. Na razie nie ma planów ich wydania na fizycznym nośniku.

Zarówno Resident Evil 4, jak i Resident Evil Code: Veronica X w swojej odświeżonej wersji zaoferują ulepszoną oprawę wizualną z obowiązkowym podbiciem do rozdzielczości HD oraz obsługą Trofeów i Osiągnięć. Nie wiadomo, czy gracze doczekają się jakichś dodatkowych bonusów, choć w przypadku czwartej części podobno możemy liczyć na tryb Another Order znany z edycji na PlayStation 2 (kierowaliśmy tam postacią Ady Wong).

Tymczasem w sieci wylądowały pierwsze screeny porównujące zremasterowaną edycję Resident Evil 4 z pierwowzorem. Są one stosunkowo niewielkich rozmiarów, ale nie przeszkadza to w dostrzeżeniu bardziej szczegółowych tekstur i ostrzejszego obrazu. Mimo wszystko mamy pewne wątpliwości, czy wydawca celowo nie obniżył jakości zrzutów ekranowych prezentujących oryginał – oceńcie sami.

Odświeżone wersje Resident Evil 4 i Code: Veronica potwierdzone - ilustracja #2

Resident Evil Code: Veronica X zadebiutował w 2000 roku w wersji na Dreamcasta (jeszcze bez „X” w tytule). Jakiś czas później posiadacze PlayStation 2 oraz GameCube’a otrzymali usprawnioną wersję tej produkcji, z dodatkowymi scenkami przerywnikowymi, lepszą oprawą graficzną i kilkoma mniejszymi zmianami. Gra opowiada o losach Claire Redfield poszukującej swojego brata Chrisa, którym notabene również możemy pokierować, przeżywając niejako dwa osobne scenariusze.

Resident Evil 4 na początku 2005 roku ukazał się na GameCube’a, a z czasem skonwertowano go na PlayStation 2, Wii, pecety, a nawet przenośne platformy korzystające z systemu operacyjnego iOS. Ta odsłona przyniosła rewolucyjne dla serii patenty, porzucając statyczny widok na rzecz kamery umieszczonej za plecami głównego bohatera. Rozgrywka w większym stopniu została nastawiona na akcję, co dobrze przyjęto zarówno przez graczy, jak i media. Dzieło firmy Capcom pozostaje jednym z najwyżej ocenianych w historii – średnia ocen edycji na konsolę Nintendo oraz Sony według serwisu GameRankings przekracza 95%.

Odświeżone wersje Resident Evil 4 i Code: Veronica potwierdzone - ilustracja #3
Odświeżone wersje Resident Evil 4 i Code: Veronica potwierdzone - ilustracja #4
Odświeżone wersje Resident Evil 4 i Code: Veronica potwierdzone - ilustracja #5