Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2011, 18:45

autor: Kono

Nowe szczegóły na temat Resident Evil: Operation Raccoon City

Mamy dobrą wiadomość dla fanów serii Resident Evil. Serwis SlickSkills.com ujawił dzisiaj sporą dawkę nowych informacji o Resident Evil: Operation Raccoon City. Pierwsze pogłoski na temat tego tytułu pojawiały się jeszcze w listopadzie ubiegłego roku.

Mamy dobrą wiadomość dla fanów serii Resident Evil. Serwis SlickSkills.com ujawił dzisiaj sporą dawkę nowych informacji o Resident Evil: Operation Raccoon City. Pierwsze pogłoski na temat tego tytułu pojawiały się jeszcze w listopadzie ubiegłego roku.

Wszystkie wiadomości, o których donosi wyżej wymieniony serwis pochodzą z najnowszego numeru Official Xbox Magazine wydanego w USA. Jedną z najważniejszych informacji jest zapewne fakt, że gra pojawi się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 pod koniec bieżącego roku, a za jej produkcję odpowiada zespół Slant Six Games, który w swoim dorobku ma między innymi gry z serii SOCOM.

Akcja Resident Evil: Operation Raccoon City, mocno związanego z drugą i trzecią częścią cyklu, rozgrywa się w 1998 roku. W grze wcielimy się w role członków Umbrella Security Services (USS), czyli przeciwników postaci, które mieliśmy okazję kontrolować w Resident Evil 2 oraz Resident Evil 3: Nemesis. Na szczęście, aby cieszyć się rozgrywką nie trzeba będzie posiadać rozległej wiedzy na temat historii serii. Najnowsza odsłona zaoferuje cztery zupełnie nowe postacie, a wraz z nimi również klimat ulegnie zmianie na nieco bardziej mroczny.

Nowe szczegóły na temat Resident Evil: Operation Raccoon City - ilustracja #1

W grze przedstawiony zostanie trójstronny konflikt pomiędzy USS, siłami specjalnymi USA oraz biologicznie zmodyfikowanymi monstrami stworzonymi przez Umbrellę. Sam tytuł będzie drużynową strzelanką, w której naszym nadrzędnym zadaniem jest wyeliminowanie wszelkich pozostałości po eksperymentach Umbrelli z wirusem T. W czasie potyczek gracze będą otrzymywać punkty doświadczenia, by następnie zamienić je na nowe zdolności i bronie.

Drużyna USS składać się będzie z 4 członków (Vector, Beltway, Bertha i Spectre), a wcielenie się w każdego z nich zaowocuje nieco inną rozgrywką. Nie znamy na razie członków sił specjalnych USA, ale podobno ma być wśród nich kilka znanych twarzy. Niezależnie od wyboru frakcji (USS lub siły specjalne USA), między pojedynkami z przeciwnikami będziemy musieli rozprawić się z genetycznie zmodyfikowanymi potworami stworzonymi przez korporację Umbrella.

Gra zabierze nas w znajome z drugiej i trzeciej części cyklu lokacje. Na swojej drodze spotkamy też postacie występujące w poprzednich odsłonach serii. Co ciekawe, autorzy gry pozwolą nam nie tylko na interakcję z nimi, ale i możliwość zmiany historii Resident Evil (czyli zabicia bohaterów poprzednich gier).

Z pewnością nowa odsłona serii jest miłym ukłonem w stronę długoletnich fanów ale i ciekawą opcją dla osób niezaznajomionych z odsłonami Resident Evil na pierwsze Playstation. Wraz z zapowiedzianymi niedawno odświeżonymi wersjami Resident Evil 4 oraz Code: Veronica w HD będzie stanowić miły prezent z okazji piętnastolecia obecności na rynku.