Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2007, 07:57

autor: Major Doktor Upiorna

Nowy sposób sterowania bohaterem dla konsoli Nintendo DS

Czyżby system sterowania oparty na stylusie i panelu dotykowym okazał się niewystarczający dla posiadaczy konsoli Nintendo DS? Najwidoczniej tak, gdyż na łamach japońskiego magazynu Famitsu pojawiły się pierwsze doniesienia na temat gry dla NDS, wykorzystującej nowy „kontroler”.

Czyżby system sterowania oparty na stylusie i panelu dotykowym okazał się niewystarczający dla posiadaczy konsoli Nintendo DS? Najwidoczniej tak, gdyż na łamach japońskiego magazynu Famitsu pojawiły się pierwsze doniesienia na temat gry dla NDS, wykorzystującej nowy „kontroler”. Pozycja Slide Adventure: Mag Kid będzie wymagała podczepienia do konsoli dodatkowego urządzenia, w miejsce przeznaczone dla kartridży z systemu Game Boy Advance.

Zgodnie z opisem przedstawionym w wymienionym magazynie zabawa w głównej mierze ma tu polegać na właściwym przesuwaniu NDS po płaskiej nawierzchni. Ruchy te będą wychwytywane przez podłączony „kontroler”, a następnie przetwarzane na czynności wykonywane przez sterowaną postać. Przykładowo przesuwając konsolę z odpowiednią siłą w stronę oponentów tytułowy bohater zaatakuje ich i wykorzysta przeciwko nim swoje magiczne zdolności. W zależności od typu przeciwnika protagonista posłuży się różnymi umiejętnościami.

Na tę chwilę możemy się jedynie domyślać, jak to wszystko będzie wyglądało i wierzyć doniesieniom Famitsu, jednak zapewne w niedługim czasie pojawią się dokładne dane na ten temat, wyjaśniające wszystkie wątpliwości. Patrząc na zapowiedziane rozwiązanie sposobu sterowania należy zadać pytania czy stylus idzie już w odstawkę?

Tytuł Slide Adventure: Mag Kid na tę chwilę został zadedykowany wyłącznie do japońskich posiadaczy konsoli NDS i zadebiutuje w Kraju Kwitnącej Wiśni już 2 sierpnia 2007 r. Na razie developerzy nie określili terminu pojawienia się niniejszej pozycji na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych, lecz zapewne jest to jedynie kwestia czasu.

Ostatnia aktualizacja: 2007-06-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.