Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2007, 13:06

autor: Metatron

Nowy dodatek Pirates Constructible Strategy Game Online już dostępny

Pirates Constructible Strategy Game Online to przeznaczona do rozgrywki w trybie online strategia oparta na wydawanej przez WizKids popularnej kolekcjonerskiej grze planszowej osadzonej w korsarskich klimatach. Jej twórcy, Sony Online Entertainment, postawili sobie za cel wzbogacać ją wychodzącymi w dwumiesięcznych odstępach czasu dodatkami. Wczoraj pojawił się kolejny.

Pirates Constructible Strategy Game Online to przeznaczona do rozgrywki w trybie online strategia oparta na wydawanej przez WizKids popularnej kolekcjonerskiej grze planszowej osadzonej w korsarskich klimatach. Jej twórcy, Sony Online Entertainment, postawili sobie za cel wzbogacać ją wychodzącymi w dwumiesięcznych odstępach czasu dodatkami. Wczoraj pojawił się kolejny, Pirates of the Mysterious Islands.

Nowy dodatek Pirates Constructible Strategy Game Online już dostępny - ilustracja #1

Specyfika gry dość mocno przypomina pewnymi elementami rozgrywki znane z karcianek zasady, dlatego też poszczególne rozszerzenia do niej przybierają postać wirtualnych boosterpacków zawierających nowe modele jednostek, potwory czy zdarzenia. W przypadku Mysterious Islands wprowadzono 98 statków, 62 rodzaje załogi oraz 12 nowych skarbów. Ponadto do gry dodano nową nację, Najemników, która charakteryzuje się bardzo dużą prędkością żeglugi.

Każdy z dodatków ma wyróżniać się tematycznie. Dzięki Mysterious Islands będziemy mogli wprowadzić do rozgrywki statki i wynalazki znane z książek Juliusza Verne’a. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zdobyć legendarnego Nautilusa albo pozyskać do załogi samego kapitana Nemo.

Podstawowy zestaw Pirates of the Mysterious Island kosztuje 3,99 USD. Zgodnie z karcianą tradycją w jego skład wchodzi tylko niewielka ilość pozycji, losowo wybranych z oferowanych przez rozszerzenie elementów. Dla zwiększenia swoich szans na otrzymanie upragnionych statków, załogi etc. można kupić większą ilość pakietów. Twórcy z myślą o takich graczach przygotowali promocyjną ofertę, w której za 18 zestawów zapłacimy 65 dolarów.

Zainteresowanych tematem odsyłamy na łamy naszej encyklopedii. Zapraszamy również do odwiedzenia oficjalnej strony projektu.