Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Pirates: Constructible Strategy Game Online (PC)

Pirates: Constructible Strategy Game Online PC

Pirates: Constructible Strategy Game Online to oparta na popularnej grze planszowej kolekcjonerska turowa gra strategiczna osadzona w pirackich klimatach. Przeznaczona jest jedynie do rozgrywki online.

Strategiczne | piraci | karciane

PC Windows
Okładka Pirates: Constructible Strategy Game Online (PC)

data premiery gry w wersji PC:

22lutego2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pirates: Constructible Strategy Game Online to oparta na popularnej grze planszowej kolekcjonerska turowa gra strategiczna osadzona w pirackich klimatach. Przeznaczona jest jedynie do rozgrywki online. Gracze mierzą się ze sobą tocząc morskie bitwy i zdobywając ukryte skarby korsarzy.

Rozgrywki odbywają się w trybie turowym. Najpierw gracze rozstawiają swoje statki, następnie rozmieszczają na mapie wyspy, na których z kolei umieszczają skarby. Pozostaje im jeszcze rozdysponować załogę i stanąć do walki. Od tej pory na zmianę podejmują różne działania, poruszają się, zbierają skarby, atakują itp.

Celem każdej potyczki jest zdobycie skarbów o wartości większej niż połowa kosztowności znajdujących się na planszy. W tym celu należy przemieszczać się od wyspy do wyspy i wypełniać swoje ładownie znalezionymi tam skarbami.

Przeciwnicy starają się za wszelką cenę utrudnić to zadanie. Nic dziwnego więc, że co chwila dochodzi do morskich bitew. Każdy z okrętów posiada szereg charakterystyk: ilość masztów (równa ilości dział), prędkość poruszania się oraz pojemność ładowni. W walkach, jak nietrudno się domyślić, najważniejsza jest liczba masztów. To ona decyduje o tym, ile salw można wykonać w ciągu jednej tury. Ponadto okręt pozbawiony masztów nie ma możliwości poruszania się, a co za tym idzie, staje się bezbronny wobec przeciwnika.

Poza walką na odległość istnieje również możliwość staranowania wrogiego statku i w razie powodzenia dokonania abordażu. Kiedy już jeden z okrętów pójdzie na dno, jego właściciel zachowuje połowę przewożonych nań skarbów, podczas gdy pozostałą część otrzymuje zwycięzca. Istnieje jednak pewien sposób na zapewnienie sobie tego, by żadne ze zdobytych skarbów nie trafiły w niepowołane ręce. Kiedy sytuacja zrobi się beznadziejna, wystarczy zatopić własny okręt i na dnie oceanu pogrzebać całą zawartość jego ładowni.

Ponieważ gra powstała w oparciu o karciankę, nie mogło w niej zabraknąć tak istotnego elementu jak zbieranie kolekcji. Dokonujemy tego za pośrednictwem zakupów w sklepie online. Podobnie jak w papierowym oryginale mamy do wyboru przeróżne pakiety startowe i dodatkowe. Znajdziemy w nich losowo umieszczone „karty” statków, załogi i wydarzeń. W ten sposób zbieramy naszą „talię” i czynimy ją silniejszą.

Gra powstała na komputery PC i opracowana została przez Sony Online Entertainment. Prawa do wersji karcianej posiada firma WizKids.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Pirates: Constructible Strategy Game Online

Wymagania wiekowe Pirates: Constructible Strategy Game Online

12+

Wymagania sprzętowe Pirates: Constructible Strategy Game Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • procesor 1
  • 4 Ghz
  • karta graficzna 64 MB
  • 512 MB RAM
  • 300 MB na HDD
Zapowiedziano nowy dodatek do Pirates Constructible Strategy Game
Zapowiedziano nowy dodatek do Pirates Constructible Strategy Game

wiadomość28 maja 2007

Firma Sony Online Entertainment zapowiedziała wydanie Pirates of the South China Seas, czwartego rozszerzenia do Pirates Constructible Strategy Game, strategicznej gry z elementami karcianki wzorowanej na wydanej przez WizKids popularnej planszówce.

Nowy dodatek Pirates Constructible Strategy Game Online już dostępny
Nowy dodatek Pirates Constructible Strategy Game Online już dostępny

wiadomość26 kwietnia 2007

Pirates Constructible Strategy Game Online to przeznaczona do rozgrywki w trybie online strategia oparta na wydawanej przez WizKids popularnej kolekcjonerskiej grze planszowej osadzonej w korsarskich klimatach. Jej twórcy, Sony Online Entertainment, postawili sobie za cel wzbogacać ją wychodzącymi w dwumiesięcznych odstępach czasu dodatkami. Wczoraj pojawił się kolejny.

Zapowiedziano pierwszy dodatek do Pirates Constructible Strategy Game Online
Zapowiedziano pierwszy dodatek do Pirates Constructible Strategy Game Online

wiadomość17 lutego 2007

Firma Sony Online Entertainment ogłosiła, że 27 lutego ukaże się dodatek do Pirates Constructible Strategy Game Online – połączenia strategii i gry karcianej, w której gracze walczą ze sobą o zdobycie poukrywanych pirackich skarbów. Rozszerzenie nosić będzie nazwę Pirates of the Spanish Main i w założeniu ma być pierwszym z serii dodatków planowanych do wspomnianej gry.