Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPSPNDS
Okładka Marvel Trading Card Game (PSP)
OkładkaMarvel Trading Card Game (PSP)

Marvel Trading Card Game

Marvel Trading Card Game to opracowana i wydana przez firmę Konami elektroniczna wersja karcianej gry strategicznej, w której rozgrywamy pojedynki między postaciami znanymi z komiksowego uniwersum Marvela.

Strategiczne | komiksy | superbohaterowie | karciane | na 2 osoby | Marvel Comics

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Marvel Trading Card Game Premiera

27lut2007

PC PSP NDS

producent: Konami wydawca: Konami

Marvel Trading Card Game to opracowana i wydana przez firmę Konami elektroniczna wersja karcianej gry strategicznej, w której rozgrywamy pojedynki między postaciami znanymi z komiksowego uniwersum Marvela. Tytuł ukazał się w trzech odsłonach: na komputery PC oraz na konsole przenośne PSP i DS.

Produkcja oparta jest na zasadach znanych z popularnej gry karcianej Vs. System Trading Card Game wydanej po raz pierwszy w 2004 roku przez firmę Upper Deck. Podobnie jak w przypadku papierowego odpowiednika, rozgrywka polega na walce pomiędzy graczami toczonej przy wykorzystaniu talii złożonej z kart reprezentujących superbohaterów (dostępni są między innymi Spider-Man, Hulk oraz członkowie drużyn X-men, The Fantastic Four i Avengers) oraz innych, zawierających rozliczne modyfikatory rozgrywki. W Marvel Trading Card Game znalazły się wirtualne odpowiedniki wszystkich kart opublikowanych dotychczas w ramach zestawu Marvel Knights Booster. Jako dodatkowy prezent dla osób, które nabyły grę, wydawca dołączył również promocyjną kartę z zestawu Heralds of Galactus.

Marvel Trading Card Game oferuje dwa tryby rozgrywki: dla jednego oraz dwóch graczy. W pierwszym przypadku naszym zadaniem jest ukończenie fabularyzowanej kampanii, której kolejne części obrazowane są przez grafiki wzorowane na komiksowych planszach. Możemy w niej opowiedzieć się po jednej ze stron: pokierować obrońcami dobra i wolności, albo ich najzacieklejszymi wrogami - arcyłotrami. Tryb multiplayer natomiast umożliwia branie udziału w turniejach online, w których mierzymy się z innymi graczami. Co warte podkreślenia, wersje gry przeznaczone na PC oraz PSP opracowano w taki sposób, by posiadacze obu systemów mogli prowadzić ze sobą sieciowe pojedynki i podnosić swoją pozycję w światowym rankingu. Połączenie z Internetem pozwala również na korzystanie ze sklepu, w którym zakupić możemy dodatkowe karty.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Marvel Trading Card Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Marvel Trading Card Game Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PC
PSP
NDS