Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPSPNDS
Okładka Marvel Trading Card Game (PC)

Marvel Trading Card Game

Marvel Trading Card Game to opracowana i wydana przez firmę Konami elektroniczna wersja karcianej gry strategicznej, w której rozgrywamy pojedynki między postaciami znanymi z komiksowego uniwersum Marvela.

Strategiczne | komiksy | superbohaterowie | karciane | na 2 osoby | Marvel Comics

Okładka Marvel Trading Card Game (PC)

producent: Konami

wydawca: Konami

data premiery gry:

27lut2007

PC PSP NDS

Marvel Trading Card Game to opracowana i wydana przez firmę Konami elektroniczna wersja karcianej gry strategicznej, w której rozgrywamy pojedynki między postaciami znanymi z komiksowego uniwersum Marvela. Tytuł ukazał się w trzech odsłonach: na komputery PC oraz na konsole przenośne PSP i DS.

Produkcja oparta jest na zasadach znanych z popularnej gry karcianej Vs. System Trading Card Game wydanej po raz pierwszy w 2004 roku przez firmę Upper Deck. Podobnie jak w przypadku papierowego odpowiednika, rozgrywka polega na walce pomiędzy graczami toczonej przy wykorzystaniu talii złożonej z kart reprezentujących superbohaterów (dostępni są między innymi Spider-Man, Hulk oraz członkowie drużyn X-men, The Fantastic Four i Avengers) oraz innych, zawierających rozliczne modyfikatory rozgrywki. W Marvel Trading Card Game znalazły się wirtualne odpowiedniki wszystkich kart opublikowanych dotychczas w ramach zestawu Marvel Knights Booster. Jako dodatkowy prezent dla osób, które nabyły grę, wydawca dołączył również promocyjną kartę z zestawu Heralds of Galactus.

Marvel Trading Card Game oferuje dwa tryby rozgrywki: dla jednego oraz dwóch graczy. W pierwszym przypadku naszym zadaniem jest ukończenie fabularyzowanej kampanii, której kolejne części obrazowane są przez grafiki wzorowane na komiksowych planszach. Możemy w niej opowiedzieć się po jednej ze stron: pokierować obrońcami dobra i wolności, albo ich najzacieklejszymi wrogami - arcyłotrami. Tryb multiplayer natomiast umożliwia branie udziału w turniejach online, w których mierzymy się z innymi graczami. Co warte podkreślenia, wersje gry przeznaczone na PC oraz PSP opracowano w taki sposób, by posiadacze obu systemów mogli prowadzić ze sobą sieciowe pojedynki i podnosić swoją pozycję w światowym rankingu. Połączenie z Internetem pozwala również na korzystanie ze sklepu, w którym zakupić możemy dodatkowe karty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Marvel Trading Card Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Marvel Trading Card Game

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PC
PSP
NDS