Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2009, 10:35

autor: Jiker

Nowe materiały graficzne z casualowego Need for Speed: Nitro

Koncern Electronic Arts podzielił się materiałami graficznymi prezentującymi w akcji Need for Speed: Nitro – nową odsłonę popularnej serii gier wyścigowych, powstającą wyłącznie z myślą o Wii i Nintendo DS. Znalazły się wśród nich pierwsze oficjalne zrzuty ekranowe i dynamiczny zwiastun, zdradzający kilka szczegółów na temat samej gry.

Koncern Electronic Arts podzielił się materiałami graficznymi prezentującymi w akcji Need for Speed: Nitro – nową odsłonę popularnej serii gier wyścigowych, powstającą wyłącznie z myślą o Wii i Nintendo DS. Znalazły się wśród nich pierwsze oficjalne zrzuty ekranowe i dynamiczny zwiastun, zdradzający kilka szczegółów na temat samej gry.

Nowe materiały graficzne z casualowego Need for Speed: Nitro - ilustracja #1
Nowe materiały graficzne z casualowego Need for Speed: Nitro - ilustracja #2

W oczy rzuca się przede wszystkim styl graficzny, jaki obrało studio EA Montreal odpowiedzialne za deweloping Need for Speed: Nitro. Oprawa jest bardzo kreskówkowa, choć dosyć daleko jej do cel-shadingu, który wytykają grze niektórzy gracze na Zachodzie. Z pewnością przypadnie do gustu casualom, do których gra jest kierowana. Wart odnotowania jest także interesujący zabieg polegający na pokrywaniu otoczenia kolorowymi farbami przez samochód znajdujący się na czele stawki. Obstawiamy, że nie będzie to jedynie element stylistyczny, ale również wpływający na rozgrywkę. Być może zostanie ujęty w statystykach oraz stanowić będzie czynnik warunkujący zwycięstwo w jakimś odrębnym trybie zabawy.

Sama rozgrywka zapowiada się bardzo zręcznościowo. Zwiastun obfituje w niesamowite prędkości, akcje przeczące prawom fizyki i długie drifty, których wykonywanie wpłynie bezpośrednio na ładowanie nitro. Dopalacz odegra w grze jedną z głównych ról. To przy jego pomocy nierzadko rozstrzygniemy rywalizację na swoją korzyść oraz uciekniemy przed ścigającymi nas samochodami policji. Duży wpływ na wyniki będzie także mieć tuning – z informacji przedstawianych przez zachodnie media wynika, że zostanie on podzielony na wizualny i mechaniczny. Istotne jest również to, że w Need for Speed: Nitro zawarte zostaną licencjonowane samochody. Na zrzutach ekranowych widzimy m.in. Forda Shelby GT oraz Dodge’a Chargera.

Nowe materiały graficzne z casualowego Need for Speed: Nitro - ilustracja #3

Na potrzeby gry autorzy opracują kilkadziesiąt rozbudowanych tras poprowadzonych m.in. ulicami słynnych miast. Z podpisów zrzutów ekranowych wynika, że jednym z nich będzie Madryt. Każda lokacja zostanie oczywiście odpowiednio przemodelowana i przystosowana do gry – także pod względem graficznym. Lokacje będą z pewnością pełne charakterystycznych budowli i miejsc znanych m.in. z filmów. Rozpoznawanie ich może być całkiem przyjemnym doświadczeniem. Czy Nitro spełni oczekiwania posiadaczy Wii spragnionych przyjemnej gry wyścigowej utrzymanej w stylu Burnouta? Warto zauważyć, że gra jest jedną z trzech najbardziej oczekiwanych produkcji na tę platformę. W związku z tym twórcy będą musieli się postarać, by nie zawieść właścicieli konsoli firmy Nintendo. Sytuacja wygląda bardzo podobnie w przypadku edycji na Nintendo DS.

Need for Speed: Nitro zostało zapowiedziane wraz z Need for Speed: Shift oraz Need for Speed World Online 30 stycznia bieżącego roku. Premiera produkcji odbędzie się jesienią. Dzieło montrealskiego studia Electronic Arts trafi zarówno na Wii, jak i Nintendo DS. W tym drugim przypadku będzie oczywiście korzystać z ekranu dotykowego, który będzie mógł pełnić rolę wirtualnej kierownicy.