Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2007, 11:15

autor: Metatron

Nowe informacje o Project S autorstwa Hideo Kojimy i Goichiego Sudy

Jakiś czas temu w Internecie pojawiły się informacje o wspólnym projekcie twórcy serii Metal Gear Solid Hideo Kojimy i Goichiego Sudy, prezesa niezależnego studia deweloperskiego Grasshopper Manufacture, które ma na swoim koncie takie produkcje jak Killer 7 na PS2 czy Contact na NDS. Pierwotnie mówiło się, że dzieło enigmatycznie określone jako Project S będzie grą przygodową na Wii.

Jakiś czas temu w Internecie pojawiły się informacje o wspólnym projekcie twórcy serii Metal Gear Solid Hideo Kojimy i Goichiego Sudy, prezesa niezależnego studia deweloperskiego Grasshopper Manufacture, które ma na swoim koncie takie produkcje jak Killer 7 na PS2 czy Contact na NDS. Pierwotnie mówiło się, że dzieło enigmatycznie określone jako Project S będzie grą przygodową na Wii. Jednak, jak się okazało, wspomniani twórcy mają nieco większe plany.

W ostatnim numerze japońskiego magazynu o grach Weekly Famitsu pojawił się wywiad z Sudą, w którym wyjawił parę informacji na temat tajemniczego projektu. Wyjaśnił, że literka „S” w nazwie jest skrótem od Snatcher, opracowanej przez Hideo Kojimę jeszcze w latach osiemdziesiątych klasycznej gry przygodowej, która doczekała się później paru remake’ów na różne platformy sprzętowe.

Nowe informacje o Project S autorstwa Hideo Kojimy i Goichiego Sudy - ilustracja #1

Według Sudy Project S jest określeniem na kilku przedsięwzięć, które wzorowane będą na leciwej już grze Kojimy. Pierwszym z nich nie będzie na pewno gra. Zamiast tego przygotowywane jest słuchowisko radiowe, w którym jednej z postaci głosu użyczy Suda. Prezes Grasshopper Manufacture nie chciał wyjawić, jaką formę przyjmą pozostałe projekty.