Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2001, 17:28

autor: Solnica

Nowe gry z Monolith’u

Do gier Alien vs Predator 2 oraz Tron nad którymi pracują obecnie ludzie z Monolith, dołączyły ostatnio (oficjalnie) trzy kolejne, nowe tytuły: Ghost Ops, Edain oraz Shogo 2.

Do gier Alien vs Predator 2 oraz Tron nad którymi pracują obecnie ludzie z Monolith, dołączyły ostatnio (oficjalnie) trzy kolejne, nowe tytuły: Ghost Ops, Edain oraz Shogo 2.

Ghost Ops - to pozycja łącząca w sobie elementy gry FPS (first person shooter) i taktycznego planowania. Zadaniem gracza będzie wcielenie się w rolę członka tajnych oddziałów specjalnych i jak to zwykle bywa eksterminacja „złych chłopców”. Gra wykorzystywać będzie engine LithTech w wersji 3.1, co pozwoli na przykład na zastosowanie nowych technik animacji (postacie będą wyrażać swoje uczucia za pomocą mimiki twarzy – śmiech, złość, itp.). Do dyspozycji gracza oddane zostanie około dwadzieścia typów rzeczywistych broni, możliwość poruszania się pojazdami, itp. Ghost Ops powinien pojawić się na rynku mniej więcej w trzecim kwartale przyszłego roku, a wydany zostanie na kilku platformach sprzętowych: PC, Xbox i konsole następnej generacji.

Edain – w grze tej dane nam będzie wcielić się w rolę tytułowej Edain (kobiety), która wykorzystując swoje nadprzyrodzone możliwości oraz bogaty arsenał futurystycznych środków destrukcji będzie musiała toczyć śmiertelne pojedynki z różnego rodzaju potworami, itp. Jak na razie data wydania tytułu nie jest jeszcze znana.

Shogo 2 – to sequel legendarnej gry akcji utrzymanej w stylu anime. Ponownie dane nam będzie wcielić się w rolę bohatera znanego z pierwszej części, lecz tym razem w odróżnieniu od „jedynki” (Shogo: Mobile Armor Division było grą FPP) akcja zostanie przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby. Dynamiczna akcja, duża dawka adrenaliny, nowe efektowne animacje i lokacje (np. futurystyczne Tokyo) to tylko część z atrakcji jakie obiecują autorzy tego tytułu. Jak na razie Shogo 2 planowane jest jedynie na konsole, jednakże nie wyklucza się również powstania wersji PC.