Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2004, 14:54

autor: Elrond

Nowe gry sportowe od Atari

Korporacja Atari poinformowała, iż w sklepach pojawiły się 3 gry z serii Backyard Sports. Posiadacze konsol GameCube i GBA otrzymają w swoje ręce Backyard Basketball, natomiast na PeCetach zagoszczą Backyard Hockey 2005 oraz Backyard Skateboarding. Ostatni ze wspomnianych tytułów to nowość w serii - dzięki niej gracze będą mogli wcielić się w postać profesjonalnego skejta, Andy'ego Macdonalda.

Korporacja Atari poinformowała, iż w sklepach pojawiły się 3 gry z serii Backyard Sports. Posiadacze konsol GameCube i GBA otrzymają w swoje ręce Backyard Basketball, natomiast na PeCetach zagoszczą Backyard Hockey 2005 oraz Backyard Skateboarding. Ostatni ze wspomnianych tytułów to nowość w serii - dzięki niej gracze będą mogli wcielić się w postać profesjonalnego skejta, Andy'ego Macdonalda. Za stworzenie wszystkich gier odpowiada studio Humongous Entertainment.

W Backyard Basketball będziemy mieli okazję zetknąć się m.in. z Timem Duncanem z San Antonio Spurs, natomiast Backyard Hockey 2005 zaoferuje postaci Joe Thorntona z Boston Bruins oraz Matsa Sundina z Toronto Maple Leafs. Gry te należy traktować jednak nieco z przymrużeniem oka, ponieważ docelowymi ich odbiorcami, jak i całej serii gier Backyard Sports, są raczej małoletni gracze.

Jak zauważa Nancy MacIntyre, zastępca dyrektora do spraw marketingu firmy Atari, popularność serii ciągle rośnie, szczególnie jest to zauważalne w momencie dodania do serii nowej dyscypliny sportowej. Dzięki zaprezentowaniu Backyard Skateboarding, Atari liczy na kolejne powiększenie bazy miłośników Backyard Sports.