Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2008, 12:17

autor: Virion

Nowa gra RPG od twórców Final Fantasy już wkrótce

Firma Square Enix ogłosiła na łamach prestiżowego japońskiego czasopisma Famitsu, że trwają prace nad nowym RPGiem o tytule Sigma Harmonics. Gra ma być wydana na konsole Nintendo DS w kraju kwitnącej wiśni jeszcze w tym roku.

Firma Square Enix ogłosiła na łamach prestiżowego japońskiego czasopisma Famitsu, że trwają prace nad nowym RPGiem o tytule Sigma Harmonics. Gra ma być wydana na konsole Nintendo DS w kraju kwitnącej wiśni jeszcze w tym roku.

Sigma Harmonics ma w założeniu autorów mieszać ustalone konwencje. Jest więc czymś, co śmiało można nazwać połączeniem RPG z mroczną przygodówką detektywistyczną. Fakt brzmi to trochę dziwnie, ale właśnie tak charakter nowej produkcji określają jej producenci.

Fabuła gry wydaje się dosyć ciekawa. W wyniku zmiany wydarzeń w przeszłości (z inicjatywy jakiejś tajemniczej postaci) – dzisiejsze Tokio to istne morze ruin. Aby przywrócić świetność japońskiej stolicy w teraźniejszym świecie, główni bohaterowie, czyli Sigma Kurokami i jego partner Neon Tsukiyumi, muszą cofnąć się w czasie i rozwiązać serię tajemniczych morderstw.

Gra będzie podzielona na rozdziały. W każdym z nich rozwiążemy zagadkę morderstwa i znajdziemy Kamień Dźwięku, który będzie dostarczał nam różnych podpowiedzi. Taki kamień będziemy umieszczać na planszy przypominającej tradycyjną japońską grę o nazwie Go. Każdy uosabia jedną wskazówkę, a to gdzie go umieścimy na planszy da nam określony postęp w śledztwie.

W grze jak w każdym RPG będzie również walka, za którą będziemy dostawać punkty doświadczenia, awansować na wyższy poziom postaci oraz otrzymywać karty używane później podczas zmagań z przeciwnikami.

Sigma Harmonics to gra, która na pewno nie zawiedzie miłośników Final Fantasy, ponieważ pracują nad nią ludzie związani bezpośrednio z tą serią. Dyrektorami produkcji są Yasunori Kitase i Hiroki Chiba (Final Fantasy VI , Chrono Trigger). Muzyką zajmie się kompozytor ścieżki dźwiękowej do Final Fantasy XIII - Masashi Hamauzu.

Wydanie gry jest planowane w Japonii na lato tego roku (ukończono już 60 % produkcji). Na razie nie zdradzono dokładnej daty premiery ani tego czy będzie ona wydana poza krajem samurajów.

Poniżej screeny z magazynu Famitsu.

Nowa gra RPG od twórców Final Fantasy już wkrótce - ilustracja #1
Nowa gra RPG od twórców Final Fantasy już wkrótce - ilustracja #2