Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2007, 12:55

autor: Metatron

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (28 maja - 3 czerwca)

W zeszłym tygodniu Japończycy nieco chętniej nabywali gry. Sprzedaż wzrosła w porównaniu z wcześniejszymi okresami, dalej jednak utrzymała się na niskim jak na warunki Kraju Kwitnącej Wiśni poziomie.

Na przełomie maja i czerwca Japończycy nieco chętniej nabywali gry niż w poprzednich tygodniach. Sprzedaż wzrosła w porównaniu z wcześniejszymi okresami, dalej jednak utrzymała się na niskim jak na warunki Kraju Kwitnącej Wiśni poziomie.

Sporo zamieszania narobiła nowa gra na NDS z serii Touch! Generations. Tytuł Miru Chikara wo Jissen de Kitearu: DS Ganniki Training można przełożyć jako DS Observation Training. Jest to zestaw zadań wymagających od graczy śledzenia wzrokiem szybko poruszających się przedmiotów, a także poprawiających koordynację oko-ręka. Na drugie miejsce wskoczył Biohazard 4: Wii Edition. Jest to nic innego jak Resident Evil 4 na Wii, łączący w sobie grafikę z GameCube z dodatkami z wersji na PS2. Na trzecią pozycję dostała się kontynuacja popularnej gry muzycznej Osu! Tatakae! Ouendan!. Gra powróciła do notowań po przejściowych problemach z dostępnością, które sprawiły, że w drugim tygodniu sprzedaży jej nabycie graniczyło z cudem.

Na koniec kilka informacji statystycznych. W pierwszej trzydziestce nie znalazła się żadna gra na PS3 ani X360. Weszły do niej za to dwie gry na PS2, dwie na PSP, pięć na Wii oraz dwadzieścia na NDS.

Miejsce

Gra

Wydawca

Konsola

Tygodniowa sprzedaż

1

Miru Chikara wo Jissen de Kitearu: DS Ganriki Training

Nintendo

DS

94,834

2

BioHazard 4: Wii Edition

Capcom

Wii

43,771

3

Moero! Nekketsu Rhythm Damashii: Osu! Tatakae! Ouendan 2

Nintendo

DS

33,738

4

Guilty Gear XX ^ Core

Arc System Works

PS2

31,773

5

Wii Sports

Nintendo

Wii

28,612

6

Motto Nou o Kitaeru Otona DS Training

Nintendo

DS

20,662

7

New Super Mario Bros.

Nintendo

DS

19,907

8

Hajimete no Wii

Nintendo

Wii

19,718

9

Eigo ga Nigate na Otona no DS Training: Motto Eigo Duke

Nintendo

DS

18,885

10

Momotarou Dentetsu DS: Tokyo & Japan

Hudson

DS

16,395

Ostatnia aktualizacja: 2007-06-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry