Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2008, 10:55

Miks Dzikiego Zachodu i steampunku? Tylko w Damnation!

Firma Blue Omega Entertainment opublikowała oficjalną zapowiedź Damnation – strzelaniny powstającej na bazie Unreal Engine 3, osadzonej w świecie łączącej najbardziej charakterystyczne cechy Dzikiego Zachodu i tzw. steampunku, odmiany literatury science fiction, będącej wynikiem ewolucji cyberpunku.

Firma Blue Omega Entertainment opublikowała oficjalną zapowiedź Damnation – strzelaniny powstającej na bazie silnika Unreal Engine 3, osadzonej w świecie łączącym najbardziej charakterystyczne cechy Dzikiego Zachodu i tzw. steampunku, odmiany literatury science fiction, będącej wynikiem ewolucji cyberpunku.

Nie jest to jedyny miks, który odnotujemy w przypadku Damnation. Dzieło Blue Omega Entertainment będzie bowiem hybrydą strzelanin FPP i TPP. Wśród swych inspiracji autorzy wymieniają takie produkcje, jak seria Splinter Cell, Halo i Half-Life. Informacji o charakterze gatunkowym jest jednak więcej. W Damnation natkniemy się bowiem na sporą liczbę zagadek logicznych wzorowanych na zadaniach znanych z cyklu God of War. Rozgrywka polegać będzie zatem na efektownej likwidacji dużej liczby przeciwników niczym Kratos, Lara Croft lub Książe Persji, jednakże od czasu do czasu będziemy zmuszeni zmienić strategię walki na rzecz taktycznej eliminacji wrogów w stylu Master Chiefa bądź Gordona Freemana.

Równie interesująco przedstawia się fabuła Damnation. Autorzy zdecydowali się na przedstawienie alternatywnej wersji historii. Według nich Wojna Secesyjna nie została zakończona i trwa aż do późnych lat XX wieku. W inny sposób potoczyły się także poszczególne etapy rewolucji przemysłowej, której efekty zostały wzmocnione poprzez militarny rozwój walczących stron. Wschodnie tereny Ameryki Północnej zostały jednak niemal doszczętnie spustoszone przez wieloletnie walki, więc wojska Północy i Południa zdecydowały się na podbój obszarów zachodnich. Tam natknęły się na potężny koncern przemysłu ciężkiego, należący do niejakiego W.D. Prescotta – twórcy różnego rodzaju maszyn wojennych, w tym genialnych automatonów. Nie dziwi więc fakt, że dziełami Prescotta zainteresowały się obie strony konfliktu. Wojna nabierze w ten sposób nowego kolorytu.

Premiera Damnation zapowiadana jest na zimę bieżącego roku. Gra autorstwa Blue Omega Entertainment wydana zostanie w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a także komputery klasy PC.

Miks Dzikiego Zachodu i steampunku? Tylko w Damnation! - ilustracja #1
Miks Dzikiego Zachodu i steampunku? Tylko w Damnation! - ilustracja #2
Miks Dzikiego Zachodu i steampunku? Tylko w Damnation! - ilustracja #3