Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2009, 11:40

autor: ziooleck

Majowa epidemia Killing Floor

Jak to w życiu bywa, mody do popularnych gier prezentują zazwyczaj średni poziom. Ta reguła nie obowiązuje jednak w przypadku Shatterline Productions, grupy zapaleńców odpowiedzialnych za Killing Floor. Dzięki wsparciu Tripwire Interactive ciekawy mod wyewoluował do samodzielnej produkcji, która, jak właśnie się dowiedzieliśmy, trafi do sprzedaży już w maju.

Jak to w życiu bywa, mody do popularnych gier prezentują zazwyczaj średni poziom. Amatorscy twórcy często mimo wielkich chęci nie posiadają optymalnych umiejętności i wystarczającej dozy samozaparcia. Ta reguła nie obowiązuje jednak w przypadku Shatterline Productions, grupy zapaleńców odpowiedzialnych za Killing Floor. Dzięki wsparciu Tripwire Interactive ciekawy mod wyewoluował do samodzielnej produkcji, która, jak właśnie się dowiedzieliśmy, trafi do sprzedaży już w maju.

Według informacji z oficjalnej notki wydawcy, Killing Floor zagości na Steamie 14 maja. Tak jak obiecano, gra ukaże się pod szyldem przyjaznych cen. Gwarantuje to zakup tytułu za równowartość 14,99 euro. Jeżeli jednak zdecydujecie się na pre-order, to sugerowana kwota spadnie do poziomu 11,29 euro (niecałe 50 zł). Trzeba przyznać, że jest to bardzo uczciwa oferta, która na pewno przysporzy wielu chętnych do zakosztowania mrocznej produkcji. Pozytywne odczucia budzi również opublikowany dzisiaj trailer. Mimo leciwego enginu i amatorskiego podejścia, gra prezentuje się całkiem ładnie. Prym wiodą projekty mutantów potrafiące zjeżyć włosy na głowie. Jednym zdaniem: to co steamerzy lubią najbardziej.

Majowa epidemia Killing Floor - ilustracja #1

Warto dodać, że zespół Tripwire Interactive zabłysnął w świecie elektronicznej rozrywki modem do Unreal Tournament 2004. Mowa oczywiście o Red Orchestra: Ostfront 41-45, które wygrało prestiżowy konkurs Make Something Unreal. Teraz nietuzinkowi twórcy we współpracy z Shatterline Productions przenoszą nas z mroźnego frontu w zainfekowane przez mutantów podziemia Londynu. Grupa sześciu śmiałków ma za zadanie powstrzymać rozwój tajemniczego wirusa i przy okazji ujść z życiem. W walce z 9 rodzajami przeciwników pomoże im 12 rodzajów broni oraz autorski system perków usprawniających ich umiejętności. Skojarzenia z Left 4 Dead jak najbardziej wskazane.