Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2006, 09:09

autor: Radosław Grabowski

Ludzkość kontra kosmici w Resistance: Fall of Man - nowym dziele ojców Ratcheta i Clanka

Odpowiedzialni za przygody Ratcheta i Clanka pracownicy firmy Insomniac Games od dłuższego czasu realizowali projekt o nazwie I-8. Pod tym kryptonimem kryje się gra z gatunku FPS pt. Resistance: Fall of Man, przeznaczona wyłącznie dla konsoli PlayStation 3. Nareszcie dowiedzieliśmy się nieco więcej na niniejszy temat i uzyskaliśmy dostęp do świeżych screenshotów w wysokiej rozdzielczości.

Ludzkość kontra kosmici w Resistance: Fall of Man - nowym dziele ojców Ratcheta i Clanka - ilustracja #1 Odpowiedzialni za przygody Ratcheta i Clanka pracownicy firmy Insomniac Games od dłuższego czasu realizowali projekt o nazwie I-8. Pod tym kryptonimem kryje się gra z gatunku FPS pt. Resistance: Fall of Man, przeznaczona wyłącznie dla konsoli PlayStation 3. Nareszcie dowiedzieliśmy się nieco więcej na niniejszy temat i uzyskaliśmy dostęp do świeżych screenshotów w wysokiej rozdzielczości.

Ludzkość kontra kosmici w Resistance: Fall of Man - nowym dziele ojców Ratcheta i Clanka - ilustracja #2 Zobaczymy alternatywną wizję dwudziestowiecznej historii, a konkretnie zmagania połączonych sił amerykańskich i brytyjskich z morderczymi przedstawicielami rasy Chimera, która najechała Ziemię. Akcję zaobserwujemy z perspektywy sierżanta Nathana Hale'a, czyli członka 75 Pułku Piechoty Armii Stanów Zjednoczonych. Terenem naszych działań będzie przede wszystkim Europa i Azja, bowiem właśnie tu znajdą się główne siły wroga. Agresywna obca cywilizacja zajmować ma kolejne obszary poprzez rozprzestrzenianie straszliwego wirusa, powodującego przekształcanie się ziemskich form życia w istoty z gatunku Chimera.

Ludzkość kontra kosmici w Resistance: Fall of Man - nowym dziele ojców Ratcheta i Clanka - ilustracja #3 Nasza sytuacja wydawać się będzie na starcie cokolwiek beznadziejna, gdyż najeźdźcy dysponować mają nie tylko przewagą liczebną, lecz także zaawansowaną technologią militarną. Tymczasem główny bohater rozpocznie przygodę, wyposażony jedynie w konwencjonalny karabin. Wraz z rozwojem akcji i odnoszonymi sukcesami zdobędziemy jednak lepsze uzbrojenie i w ten sposób przechylimy szalę zwycięstwa na naszą stronę. Podstawowym wariantem zabawy w Resistance: Fall of Man będzie obszerna kampania single player, aczkolwiek twórcy zadbają też o opcję multiplayer (split screen dla czterech osób oraz rywalizacja przez Internet). Premiera gotowego produktu nastąpić ma wraz z komercyjnym debiutem PS3, czyli w listopadzie bieżącego roku.