Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2020, 08:36

autor: Adrian Werner

Kwiecień był rekordowy dla dystrybucji cyfrowej i GTA Online

Miniony miesiąc okazał się rekordowy dla mikropłatności w Grand Theft Auto Online oraz dla całego rynku cyfrowego. Poznaliśmy również wyniki sprzedaży takich gier jak Animal Crossing: New Horizons, Final Fantasy VII Remake, Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered czy Resident Evil 3 w dystrybucji elektronicznej.

Kwiecień był rekordowy dla dystrybucji cyfrowej i GTA Online - ilustracja #1
Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered poradziło sobie wyśmienicie.

Grupa analityczna SuperData opublikowała sprawozdanie podsumowujące wyniki dystrybucji cyfrowej na światowym rynku gier za kwiecień tego roku. Ta kategoria, obejmująca nie tylko sprzedaż samych produkcji, ale również mikropłatności oraz abonamenty, przyniosła 10,5 mld dolarów, czyli o 17% więcej niż w czwartym miesiącu 2019 r.

To najlepszy kwietniowy wynik w historii. Dużą w tym rolę odegrały ograniczenia związane z koronawirusem, które sprawiły, że ludzie więcej czasu spędzają w domach grając. Największy skok (aż o 42% w porównaniu z czwartym miesiącem 2019 roku) w przychodach zanotował segment konsolowy. W przypadku gier pecetowych wzrost wyniósł 12%, a mobilnych – 14%.

W kwietniu największym bestsellerem w dystrybucji cyfrowej było Animal Crossing: New Horizons. Doskonale poradziło sobie również Final Fantasy VII Remake, które cyfrowo zakupiono 2,2 mln razy, przebijając tym samym rekord tempa sprzedaży w PlayStation Store ustanowiony we wrześniu 2018 roku przez Marvel's Spider-Man.

Sukcesem okazał się również inny remake w postaci Resident Evil 3, który w kwietniu znalazł 1,3 mln nabywców w dystrybucji elektronicznej. Jeszcze lepiej wyglądają wyniki Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered z 3,4 mln egzemplarzy sprzedanych cyfrowo.

W kwietniu League of Legends uzyskało największe przychody od lutego 2017 r. Był to również najlepszy miesiąc w historii dla Grand Theft Auto Online pod względem mikropłatności. Analitycy spodziewają się, że maj będzie kolejnym bardzo dobrym miesiącem dla tej produkcji, dzięki promocji w Epic Games Store, która pozwalała za darmo zdobyć pełną wersję GTA 5.

Firma SuperData tradycyjnie udostępniła również zestawienia gier, które w kwietniu wygenerowały największy przychód w dystrybucji cyfrowej.

Najlepiej zarabiające gry w kwietniu

Gry pecetowe

#

Gra:

1.

League of Legends

2.

Dungeon Fighter Online

3.

Crossfire

4.

Fantasy Westward Journey Online II

5.

Doom Eternal

6.

Counter-Strike: Global Offensive

7.

Fortnite

8.

World of Warcraft

9.

Roblox

10.

Call of Duty: Modern Warfare

Gry konsolowe

#

Gra:

1.

Animal Crossing: New Horizons

2.

Final Fantasy VII Remake

3.

FIFA 20

4.

Grand Theft Auto V

5.

NBA 2K20

6.

Doom Eternal

7.

Fortnite

8.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered

9.

Call of Duty: Modern Warfare

10.

Resident Evil 3

Gry mobilne

#

Gra:

1.

Peacekeeper Elite (specjalna chińska wersja PUBG Mobile, znana również jako Game for Peace)

2.

Honour of Kings/Arena of Valor

3.

Gardenscapes

4.

Candy Crush Saga

5.

Last Shelter: Survival

6.

Roblox

7.

Coin Master

8.

PUBG Mobile

9.

Monster Strike

10.

AFK Arena

  1. SuperData – strona oficjalna