Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2020, 09:17

Minecraft Dungeons – wyciekły informacje o dodatkach DLC

W plikach przedpremierowej wersji Minecraft: Dungeons odnaleziono obrazki i screeny z dwóch nadchodzących dodatków DLC, zatytułowanych Creeping Winter oraz Jungle Awakens.

Minecraft Dungeons – wyciekły informacje o dodatkach DLC - ilustracja #1
Minecraft: Dungeons otrzyma m.in. dodatek Jungle Awakens.

Już tylko dwa dni dzielą nas od premiery Minecraft: Dungeons, czyli spin-offa przeboju studia Mojang. Wydaje się, że właśnie poznaliśmy plany odnośnie dodatków do tej produkcji. Fan o ksywce zozozrobv2 odnalazł w zaktualizowanej wersji przedpremierowej gry obrazki z dwóch nadchodzących DLC.

Według nich w planach są dwa rozszerzenia do Minecraft: Dungeons w postaci Creeping Winter oraz Jungle Awakens. Ze screenów i tytułów wynika, że pierwszy z nich zabierze nas w zaśnieżone regiony, a drugi pozwoli eksplorować dżunglę. Poza nowymi lokacjami możemy spodziewać się nieznanych wcześniej potworów i przedmiotów. Oczywiście, do czasu oficjalnej zapowiedzi do tych informacji należy podchodzić z dystansem. Udostępnione obrazki są jednak bardzo przekonujące.

Przypomnijmy, że Minecraft: Dungeons zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Produkcja dostępna będzie również w ramach usługi Xbox Game Pass. Premiera nastąpi 26 maja.

W sieci zdążyło już pojawić się wiele recenzji gry. Według serwisu Metacritic Minecraft: Dungeons ma średnią ocen na poziomie 76%, zarówno na PC, jak i na Xboksie One. Produkcja chwalona jest za jakość wykonania, przystępność i miodną rozgrywkę. Krytyka koncentruje się głównie na prostocie mechaniki oraz powtarzalności wyzwań.

Recenzenci nie są pewni, czy gra zdoła utrzymać zainteresowanie graczy przez długie miesiące i lata. Ciekawe więc, czy dodatki wprowadzą wystarczająco dużo nowości, aby było to możliwe.

  1. Minecraft Dungeons pozytywnie mnie zaskoczył – z jednym ale...
  2. Oficjalna strona gry