Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2020, 13:30

autor: Entelarmer

Recenzje Minecraft Dungeons - urocze Diablo, ale bez głębi

W Internecie pojawiły się pierwsze recenzje Minecraft Dungeons. Krytycy zgadzają się, że studio Mojang dostarczyło niezłą i przystępną produkcję, która jednak niekoniecznie przemówi do fanów dungeon crawlerów.

Recenzje Minecraft Dungeons - urocze Diablo, ale bez głębi - ilustracja #1
Minecraft Dungeons to kolejny eksperyment twórców ze świata Minecrafta.

Za pięć dni osobiście przekonamy się, jak wypada mieszanka Diablo z Minecraftem, szerzej znana pod nazwą Minecraft Dungeons. Jeśli jednak nie chcecie czekać do premiery, w sieci zdążyły już pojawić się pierwsze recenzje gry. Na nasz tekst musicie poczekać do przyszłego tygodnia.

Wybrane recenzje gry

  • Windows Central – 9/10
  • Attack of the Fanboy – 8/10
  • Destructoid – 8/10
  • GamesRadar+ - 7/10
  • PcGamesN – 7/10
  • Trutsted Reviews – 7/10
  • Stevivor – 6,5/10

Czytając recenzje Minecraft Dungeons, można dostrzec pewne kuriozum. W zasadzie wszyscy recenzenci zgadzają się, że produkcja jest dokładnie tym, co zapowiadano – luźniejszym dungeon crawlwerem pełnym lekkiego klimatu Minecrafta. Rozgrywka jest wyjątkowo przystępna i nawet osoby zaczynające przygodę z gatunkiem nie powinny mieć problemów z opanowaniem gry. Zabawa daje sporo frajdy, zwłaszcza w trybie kooperacji. Nawet pod względem technicznym nie sposób znaleźć większych narzekań – tytuł na Unreal Engine 4 wygląda znakomicie i mało kto odnotował znaczące błedy. Lekkim zawodem może być historia, przedstawiana w bardzo szczątkowej formie, ale nawet ona ma swój urok.

Recenzje Minecraft Dungeons - urocze Diablo, ale bez głębi - ilustracja #2
Zwiedzanie lochów w świecie Minecrafta ma swój urok, ale rozgrywka nie należy do rozbudowanych.

Jest jednak bardzo istotny powód, dla którego te pochwały nie przełożyły się na oceny oscylujące powyżej 9/10. Minecraft Dungeons to mocno uproszczony dungeon crawler. Brak drzewek umiejętności, klas i podobnych systemów sprawia, że przez całą grę nie czuć postępu w rozwijaniu postaci. W efekcie rozgrywka, choć przyjemna, przy dłuższych sesjach szybko robi się powtarzalna, zwłaszcza jeśli gramy w pojedynkę. Nie pomaga też bardzo skromny rozmiar produkcji – na ukończenie kampanii wystarczy około sześciu godzin. Są też dodatkowe poziomy trudności, a twórcy zapowiedzieli DLC z nową zawartością, ale nie zmienia to faktu, że Minecraft Dungeons nie poraża rozbudowaniem.

Krótko mówiąc, Minecraft Dungeons jest dokładnie tym, czego mogliśmy się spodziewać już po zapowiedzi. Produkcja raczej nie przyciągnie na dłużej osób, które zjadły zęby na dungeon crawlerach, a inni również powinni dawkować sobie rozgrywkę w krótkich sesjach. Jeśli jednak szukacie hack’n’slasha do swobodnej zabawy z niegrającymi znajomymi lub młodszym rodzeństwem albo po prostu kochacie Minecrafta, nowe dzieło studia Mojang powinno przypaść Wam do gustu. Minecraft Dungeons zadebiutuje we wtorek 26 maja na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One. Wtedy też tytuł dołączy do najnowszego zestawu gier dodanych do biblioteki usługi Xbox Game Pass.