Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2020, 13:37

autor: Aquma

Bannerlord - tworzenie królestw i poprawione Auto-Resolve w najbliższym patchu

Twórcy Mount & Blade II: Bannerlord poinformowali, że produkcja ta doczeka się niedługo kolejnej łatki. Patch wprowadzi narzędzie do tworzenia własnych królestw i dokona sporych zmian w krytykowanym systemie automatycznego rozstrzygania bitew.

Bannerlord - tworzenie królestw i poprawione Auto-Resolve w najbliższym patchu - ilustracja #1
M&B2 otrzyma niedługo kolejną łatkę.

W SKRÓCIE:

  1. Bannerlord otrzyma niedługo kolejny patch;
  2. łatka poprawi system automatycznego rozstrzygania bitew, doda narzędzie do tworzenia własnych królestw i naprawi krzesła w fortecach ludu Khuzait;
  3. data premiery aktualizacji na razie nie jest znana.

Deweloperzy ze studia TaleWorlds – autorzy Mount & Blade II: Bannerlord – poinformowali na Twitterze, że produkcja ta doczeka się niedługo kolejnej aktualizacji (data premiery nie jest znana). Patch wprowadzi spore zmiany w mechanice rozgrywki. Jedną z największych z nich będzie dodanie możliwości tworzenia królestw od podstaw, niezależnie od głównego wątku fabularnego.

Poniżej zamieszczamy opis wyciągnięty z patch note’ów wersji beta omawianej łatki – zasady działania powinny wyglądać mniej więcej tak, choć w pełnej wersji patcha coś może się zmienić.

Zaimplementowano funkcję Sandbox Kingdom Creation, która jest dostępna za pośrednictwem ekranu klanu i nie jest uzależniona od głównego wątku fabularnego. Gracze muszą mieć co najmniej 1 osadę i klan na 4. poziomie. Następnie gracze mogą wybrać kulturę swojego królestwa (na którą składa się kultura ich osady lub kultura własnego klanu), początkowe zasady (do czterech) i wreszcie nazwę – czytamy.

Aktualizacja wprowadzi też kilka poprawek w krytykowanym systemie automatycznego rozstrzygania bitew – m.in. wyeliminuje kilka bugów (w tym taki, który powoduje, że żołnierze pojawiają się w nieodpowiednim miejscu na polu bitwy) i umożliwi graczom wydawanie rozkazów dotyczących formacji oddziałów na początku misji.

Ostatnia poprawka, którą chwalą się deweloperzy, dotyczy bugów związanych z krzesłami w fortecy ludu Khuzait.

  1. Mount & Blade II: Bannerlord – strona oficjalna
  2. Mount & Blade II: Bannerlord – poradnik
  3. Gram w Bannerlord i mam do twórców pytanie: co wyście robili przez 10 lat?!
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord