Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2011, 11:36

autor: Jakub "Taven" Wencel

Konsolowy Battlefield 3 w 30 klatkach na sekundę

Odpowiadając na pytania graczy za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter, pracownik EA DICE Johan Andersson, ujawnił, że wyjątkowo niecierpliwie oczekiwana produkcja studia – Battlefied 3 – w wersjach na konsole będzie działać z prędkością 30 klatek na sekundę.

Odpowiadając na pytania graczy za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter, pracownik EA DICE Johan Andersson ujawnił, że wyjątkowo niecierpliwie oczekiwana produkcja studia – Battlefield 3 – w wersjach na konsole będzie działać z prędkością 30 klatek na sekundę. Docelowo edycja pecetowa ma osiągać płynność animacji na poziomie 60 klatek na sekundę. „Nasze gry na konsole zawsze działają w 30 klatkach na sekundę. To niemożliwe, żeby przy takiej ilości pojazdów, graczy, efektów i skali rozgrywki mogło być inaczej.” – stwierdził Andersson.

To jednak nie koniec nowych informacji dotyczących technicznych aspektów produkcji. Andersson potwierdził również, że obydwie konsolowe wersje tytułu działać będą w rozdzielczości 720p. I w tym wypadku edycja na komputery osobiste ma technologiczną przewagę – na PC Battlefielda 3 będziemy mogli uruchomić w rozdzielczości Full HD, czyli 1080p. Pracownik EA DICE przekonywał, że i ta decyzja podyktowana jest specyfiką konsol. Zaznaczył przy tym, że zdecydowana większość konsolowych produkcji działa właśnie w 720p, a czasem nawet mniejszej rozdzielczości i nie budzi to zazwyczaj sprzeciwu graczy.

Konsolowy Battlefield 3 w 30 klatkach na sekundę - ilustracja #1

Kwestia różnic pomiędzy Battlefield 3 w wersjach na komputery osobiste i konsole stała się przedmiotem wielu kontrowersji. Wśród graczy, którzy zamierzają zagrać w najnowsze dzieło EA DICE na Xboksa 360 i PlayStation 3 słychać głosy krytyki wobec dewelopera, który ponoć w niesprawiedliwy sposób faworyzuje wersję gry na komputery osobiste. Ta ostatnia oprócz graficznych ulepszeń dostanie również bardziej rozległe mapy i większy maksymalny limit graczy w rozgrywce wieloosobowej. W ubiegłym tygodniu, w odpowiedzi na te zarzuty, twórcy podzielili się fragmentem rozgrywki pokazującym grę w akcji na konsoli Sony.

Battlefield 3 ukaże się na rynku 25 października na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju gra zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej przez firmę Electronic Arts Polska.