Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2007, 10:58

autor: Metatron

Jakie zmiany przyniesie FIFA 08?

FIFA 07 w wersji na X360 okazała się dla graczy pewnym rozczarowaniem, a to za sprawą mniejszej ilości drużyn i opcji w porównaniu z current-genową odsłoną. Electronic Arts ogłosiło, że w przypadku jej kontynuacji w większym stopniu zostaną wykorzystane możliwości konsol nowej generacji.

FIFA 07 w wersji na X360 okazała się pewnym rozczarowaniem, a to za sprawą mniejszej ilości drużyn i opcji w porównaniu z current-genową odsłoną. Electronic Arts ogłosiło, że w przypadku jej kontynuacji w większym stopniu zostaną wykorzystane możliwości konsol nowej generacji.

Zgodnie z zapowiedzią EA, FIFA 08 ma być o 20 procent bardziej rozbudowana, niż przeznaczona na starsze konsole FIFA 07. W grze znajdzie się ponad 620 drużyn, 30 lig, a także 15 tysięcy zawodników.

Jakie zmiany przyniesie FIFA 08? - ilustracja #1

Na tym jednak nie kończą się ulepszenia. Bardzo dużo zmian wprowadzono w AI przeciwników, rozbudowując algorytmy ich procesów decyzyjnych, co w założeniu pozwolić ma na bardziej realistyczne zachowania na boisku. Zmieniono także system strzelania goli. Ma on być mocno rozbudowany i uwzględniać takie czynniki jak podkręcenie piłki, nacisk ze strony obrońców, charakterystyki zawodnika, a także ciśnienie powietrza. Dzięki temu w większym stopniu oddana zostanie nieprzewidywalność tego elementu rozgrywki.

Dla osób pragnących wczuć się w rolę danego zawodnika przygotowywany jest także tryb Be a Pro, polegający na tym, że cały mecz rozegramy kierując jedynie swoją postacią i nie mając wpływu na zachowanie reszty drużyny.

Jakie zmiany przyniesie FIFA 08? - ilustracja #2

Przyznać trzeba, że zapowiedziane ulepszenia rozgrywki robią wrażenie. Z doświadczenia wiadomo jednak, że marketingowa gadka nie zawsze musi pokrywać się z rzeczywistością. Fanom wirtualnego footballu pozostaje jedynie trzymać kciuki, by zapowiedzi EA znalazły potwierdzenie w końcowym produkcie.

Przypominamy, że FIFA 08 trafi do sprzedaży jesienią tego roku. Poza wersjami dla konsol X360, PS3 i PC przygotowane są również odsłony na Wii, PS2, PSP oraz NDS.

Ostatnia aktualizacja: 2007-06-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

FIFA 08

FIFA 08