Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2019, 16:15

Half-Life z nowym patchem, darmowy weekend z Mortal Kombat 11 i inne wieści

Dziś piszemy o patchu do oryginalnego Half-Life'a, halloweenowym wydarzeniu w klimatach Stranger Things w Rocket League, sprzedaży Oxenfree i darmowym weekendzie z Mortal Kombat 11. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Oryginalny Half-Life otrzymał nowy patch

Miłośnicy pierwszego Half-Life’a otrzymali miły prezent. - Half-Life z nowym patchem, darmowy weekend z Mortal Kombat 11 i inne wieści - wiadomość - 2019-10-10
Miłośnicy pierwszego Half-Life’a otrzymali miły prezent.

W ubiegły wtorek stało się coś dość nieoczekiwanego. Niemal 21 lat po pecetowej premierze firma Valve wypuściła nowy patch do oryginalnego Half-Life'a. Naprawia on sporo rzeczy, na przykład działanie pistoletu maszynowego MP5, animację obrotu NPC gdy gra działa w więcej niż 60 klatkach czy szereg luk bezpieczeństwa. Pełną listę poprawek znajdziecie w tym miejscu.

Warto przypomnieć, że niedawno również Half-Life 2 (oraz inne gry z nim powiązane) otrzymał aktualizację, która naprawiła między innymi problem z niemrugającymi postaciami niezależnymi. Czy ta wzmożona aktywność oznacza zapowiedź jakiegoś większego powrotu przygód Gordona Freemana? Najpewniej nie, ale kto wie jakie niespodzianki przyniesie przyszłość. Na razie najbardziej prawdopodobne jest pojawienie się wersji Half-Life'a na urządzenia VR.

Halloweenowe wydarzenie w klimatach Stranger Things w Rocket League

Halloween już za trzy tygodnie, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliżają się specjalne, tematyczne wydarzenia w różnorakich grach. Studio Psyonix ogłosiło, że 14 października tego typu event wystartuje w Rocket League. Na jego motyw przewodni wybrano serial Netflixa Stranger Things. Do 11 listopada będzie można kupić za specjalną walutę zdobywaną podczas zabawy, tzw. Candy Corn, liczne „straszne” elementy kosmetyczne dla samochodzików i profilów, w tym takie nawiązujące do dzieła braci Duffer. Ponadto na czas trwania wydarzenia plansza Farmstead zmieni się w doskonale znaną wszystkim fanom popularnej produkcji „drugą stronę”, czyli wymiar równoległy do naszego. Niewielką próbkę tego, jak to będzie wyglądało, znajdziecie na powyższym zwiastunie.

Oxenfree z przeszło milionem sprzedanych egzemplarzy

Kolejny sukces produkcji niezależnej. Przygodówka Oxenfree autorstwa założonego przez byłych pracowników Telltale Games studia Night School sprzedała się w przeszło milionie egzemplarzy. Gdy dodamy do tego subskrybentów usługi Xbox Game Pass (tytuł znajduje się w jej ofercie) oraz pozostałe osoby, które zdobyły grę za darmo (z promocji chociażby na Epic Games Store bądź App Store), otrzymamy robiącą wrażenie liczbę ponad 3 milionów sztuk. Twórcy gry podkreślają, że osiągnięcie to jest dla nich niezwykle ekscytujące.

Oxenfree jest dostępne na PC, PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switch oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS.

Mortal Kombat 11 z darmowym weekendem

Warner Bros. Interactive Entertainment i NetherRealm Studios ogłosiły, że jutro, tj. 11 października, na PlayStation 4 oraz Xboksie One wystartuje darmowy weekend z Mortal Kombat 11, czyli najnowszą odsłoną kultowego cyklu bijatyk. W jego ramach do 14 października będzie można sprawdzić wszystkich dostępnych wojowników z podstawowej wersji gry oraz tych, którzy doszli w 3 DLC (w tym Terminatora), pierwsze dwa rozdziały historii oraz każdy jeden tryb wieloosobowy. Uwaga! Aby móc spróbować swoich sił w rywalizacji przez internet, nawet podczas darmowego weekendu, niezbędne jest posiadanie abonamentu PlayStation Plus lub Xbox Live Gold.

Ponadto w czasie trwania darmowego weekendu, w PlayStation Store oraz Microsoft Store będzie można zakupić wszystkie edycje Mortal Kombat 11 ze czterdziestoprocentową zniżką. Postępy poczynione podczas bezpłatnych testów zostaną przeniesione do zakupionej wersji gry.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Trine 4: The Nightmare Prince
 2. Table Manners
 3. Red Dead Redemption 2
 4. Mistover
 5. Frogger in Toy Town
 6. Fairy Tail
 7. Chernobylite
 8. Castle Flipper
 9. Button Button Up!
 10. Attack on Titan: Assault
 11. Under What?
 12. The Walking Dead: Saints & Sinners

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Ghostbusters: The Video Game Remastered zwiastun na premierę
 2. The Walking Dead: Saints & Sinners zwiastun #1
 3. Rabbids Coding zwiastun na premierę
 4. Warsaw zwiastun na premierę