Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitch
Okładka Mistover (PC)

Mistover

Mroczna gra RPG, w której stajemy na czele grupy śmiałków badających Wir – miejsce, gdzie stykają się ze sobą rozmaite wymiary, zniekształcone w wyniku działania tajemniczej Mgły.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne | indie

Okładka Mistover (PC)

producent: KRAFTON

wydawca: KRAFTON

Strona oficjalna

data premiery gry:

Mistover jest mroczną grą RPG. Tytuł został opracowany przez firmę KRAFTON, do której należą między innymi studia Bluehole oraz PUBG Corporation.

Fabuła

Mistover zabiera nas w podróż do posępnego, fantastycznego świata. Niegdyś piękne Królestwo Arta zostało najechane przez maszkary, które przedarły się z tak zwanego Wiru (ang. Vortex) – miejsca, gdzie stykają się ze sobą rozmaite wymiary, zniekształcone w wyniku działania tajemniczej Mgły. Kiedy wydawało się, że dla mieszkańców krainy nie ma już ratunku, potwory zniknęły bez śladu. Nieliczni ocaleli postanowili zapobiec powtórzeniu się kataklizmu w przyszłości – wysłali ekspedycję w celu zbadania Wiru. To właśnie nad jej członkami przejmujemy kontrolę w trakcie zabawy.

Mechanika

W Mistover akcję ukazano w widoku izometrycznym. W skład naszej drużyny mogą wchodzić przedstawiciele ośmiu profesji; wśród nich znajdziemy między innymi Paladyna, Ronina (wojownika z Dalekiego Wschodu), Czarownicę czy choćby Wilkołaka. Przemierzając zróżnicowane, choć jednakowo ponure lokacje pokroju górskich szczytów, gęstych lasów oraz miasteczek, musimy rozważnie stawiać kolejne kroki; jedzenie kończy się bowiem szybko, kiepska widoczność utrudnia dostrzeganie zagrożeń, a śmierć każdego bohatera ma tutaj charakter permanentny. Na osobną wzmiankę zasługuje wyżej wspomniana Mgła, która na rozmaite sposoby wpływa na naszych podopiecznych, ich ekwipunek oraz same lokacje czy zamieszkujące je istoty. Efekty jej działania może zniwelować tylko specjalne antidotum oraz solidny odpoczynek.

Pomimo że angażowanie się w starcia jest ostatecznością, prędzej czy później musimy stanąć do walki. Potyczki toczą się w trybie turowym. W ich trakcie należy umiejętnie żonglować ponad dwudziestoma umiejętnościami, którymi dysponują poszczególni członkowie drużyny. Poza tym ważną rolę odgrywa formacja; właściwe ustawienie herosów pozwala bowiem wyprowadzać skoordynowane, a co za tym idzie – potężniejsze ataki. Jeśli jednak dana potyczka okaże się zbyt trudna, można spróbować salwować się ucieczką.

Za uważną eksplorację i dokładne plądrowanie odwiedzanych miejsc (które są generowane proceduralnie) jesteśmy nagradzani nowym wyposażeniem oraz ulepszeniami dla już posiadanego sprzętu. Ponadto w miarę postępów protagoniści uczą się nowych zdolności.

Kwestie techniczne

Mistover posiada rysunkową, choć posępną grafikę, która pod względem stylistyki budzi skojarzenia z takimi tytułami jak Darkest Dungeon lub Iratus: Lord of the Dead.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mistover

16+

PC
Switch