Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 21 marca 2019, 18:47

Oxenfree za darmo w Epic Games Store. The Witness następny w kolejce

Gra Oxenfree jest już dostępna za darmo w Epic Games Store. To kolejny tytuł udostępniony w ramach trwającej promocji sklepu firmy Epic Games. Następny będzie logiczny The Witness, którego użytkownicy platformy otrzymają za dwa tygodnie.

Macie dwa tygodnie na zdobycie Oxenfree za darmo. - Oxenfree za darmo w Epic Games Store. The Witness następny w kolejce - wiadomość - 2019-03-21
Macie dwa tygodnie na zdobycie Oxenfree za darmo.

Kolejne dwa tygodnie z Epic Games Store są już za nami, a wraz z nimi promocja na darmowe Slime Rancher. Po uroczej produkcji studia Monomi Park przyszła pora na zupełnie odmienny tytuł. Użytkownicy platformy firmy Epic Games mogą pobrać za darmo Oxenfree – dwuwymiarową przygodowkę od zespołu Night School Studio. Gra jest dostępna bezpłatnie od dzisiaj do 4 kwietnia.

W Oxenfree wcielamy się w Alex, zwykłą nastolatkę, która wybiera się wraz z gromadą znajomych na tajemniczą wyspę, by wraz z nimi świętować tam ukończenie szkoły średniej. Jednak beztroska wycieczka dobiega końca, gdy grupa zaczyna dostrzegać niepokojące zjawiska i odkrywa, że przypadkiem otworzyła portal do koszmarnego wymiaru. Jedyną pomocą w starciu z nienazwaną grozą jest radio, pozwalające na wykrycie niebezpieczeństwa po ustawieniu odpowiedniej częstotliwości. W trakcie gry musimy też co i rusz podejmować decyzje, a nasze wybory mają istotne konsekwencje. Główną atrakcją Oxenfree jest atmosfera – twórcy umiejętnie wykorzystali w gruncie rzeczy prostą oprawę wizualną oraz klimatyczną muzykę do stworzenia niepokojącego nastroju.

Wyspa w The Witness jest o wiele bardziej kolorowa niż ta z Oxenfree - Oxenfree za darmo w Epic Games Store. The Witness następny w kolejce - wiadomość - 2019-03-21
Wyspa w The Witness jest o wiele bardziej kolorowa niż ta z Oxenfree

Przy okazji udostępnienia Oxenfree poznaliśmy tytuł, który użytkownicy Epic Games Store będą mogli dodać za darmo do swojej biblioteki za kolejne dwa tygodnie. Mowa o The Witness – pierwszoosobowej grze przygodowej od studia Thekla, autorów uznanego Braid. Tak jak w Oxenfree, w grze trafimy na wyspę, a choć nie znajdziemy na niej grozy z innego wymiaru, tu również znajdzie się tajemnica do rozwiązania. Po przybyciu na miejsce odkrywamy, że pozornie zamieszkana lokacja w rzeczywistości jest całkowicie wyludniona. W trakcie gry staramy się dowiedzieć, co stało się z lokalną populacją, szukając wskazówek oraz rozwiązując liczne zagadki logiczne. The Witness będzie dostępne za darmo od 4 do 18 kwietnia.